سامانه سند نیروی انسانی رونمایی شد

تهران- ایرنا- سامانه سند نیروی انسانی در هفته دولت و با حضور مدیرکل توسعه منابع انسانی وزارت کشور به صورت ویدئو کنفرانس رونمایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، با توجه به  ابلاغ برنامه اصلاح نظام اداری ۲ و لزوم تولید و برقراری دسترسی سریع به تصویر نیروی انسانی مجموعه وزارت کشور در پهنه ملی، سامانه برخط سند نیروی انسانی بعد از اجرای پایلوت در سه استان قم، البرز و تهران امروز دوشنبه با حضور اکبر روشن ضمیر مدیرکل توسعه منابع انسانی این وزارتخانه به صورت ویدئو کنفرانس در محل وزارت کشور رونمایی شد.
مدیرکل توسعه منابع انسانی وزارت کشور ضمن اشاره به قوانین و مقررات مربوطه مبنی بر لزوم وجود چنین سامانه‌ای عنوان کرد: برقراری سامانه مذکور موجب بهینه شدن و یکسان‌سازی آمار و مبنای تصمیم‌گیری نیروی انسانی در کشور خواهد شد و اخذ مجوزهای استخدام و سایر موارد استان‌ها از سند به صورت جدی،  قانونمند و قابل پیگیری خواهد بود.
روشن ضمیر افزود: با استمرار این سامانه در گام اول، تولید سند به صورت مجزا برای هر استان یا به صورت ملی برای کل مجموعه وزارت کشور قابل تولید و بهره‌برداری خواهد بود.
مدیرکل توسعه منابع انسانی تصریح کرد: سامانه سند نیروی انسانی، باعث برطرف شدن مشکل دیرینه ای خواهد شد که زمان و انرژی زیادی برای جمع آوری و تهیه سند به صورت سنتی صرف می‌شد، ضمن اینکه به دلیل طولانی بودن فرآیند، اعتبار آمار و اطلاعات بعد از تولید سند قابل دفاع نبود.
روشن ضمیر ضمن اشاره به هفته دولت و تقدیر از کارمندان به ویژه مجموعه اداره کل اداری و مالی و دفاتر فناوری در استانداری‌ها عنوان کرد: دو پروژه دیگر بانک اطلاعات مدیران و کانون ارزیابی مدیران نیز از دیگر موضوعات تحقق یافته در وزارت کشور است که قطعاً جلسات اختصاصی ویدئو کنفرانس برای معرفی کامل آنها انجام خواهد شد.
روشن ضمیر به لزوم همفکری و مشارکت استان‌ها در تصمیم گیری اشاره کرد و برقراری منظم جلسات همفکری ویدئو کنفرانس و تشکیل گروه های مجازی در شبکه های مجازی را برای تحقق هدف مذکور مورد تاکید قرار داد.
مدیرکل توسعه منابع انسانی در پایان جلسه، مدت زمان نهایی ارائه و تایید سند را حداکثر یک ماه اعلام کرد و از برنامه‌ریزی حضور مدیران کل امور اداری و مالی استانداری‌ها در ستاد برای بررسی مشکلات اختصاصی استان‌ها جهت برآورد اولیه نیاز نیروی انسانی خبر داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =