۷۷ دانش‌آموز در مرحله نهایی مسابقات قرآن کریم سمپاد شرکت دارند

تهران-ایرنا- رییس مرکز ملی پرورش استعداد درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان گفت: مرحله نهایی مسابقات سراسری قرآن کریم سمپاد با حضور ۷۷ دانش آموز دختر و پسر امروز - دوشنبه - آغاز به کار کرد.

«فاطمه مهاجرانی» در گفت و گو با خبرنگار گروه اخبار دانشگاه و آموزش درباره بیست و پنجمین کنگره سراسری قرآن کریم سمپاد اظهارداشت: قسمت نهایی مسابقات قرآن کریم در سطح کشور امروز درحال برگزاری است و فردا در مراسم اختتامیه برگزیدگان این مسابقه معرفی می‌شوند.

وی افزود: این مسابقات با حضور ۷۷ شرکت کننده، ۳۴ دختر و ۴۳ پسر در سه رشته حفظ،   قرائت تحقیق و  معارف برگزار می شود. این مسابقات در میان دانش‌آموزان مقاطع متوسطه اول و دوم برپاشده است.

رییس مرکز ملی پرورش استعداد درخشان با یادآوری اینکه این مسابقات پس از چهار سال وقفه برگزار می شود، خاطرنشان کرد: برای برگزاری این مسابقات باید در وهله اول مرکز ملی پرورش استعداد درخشان در خصوص اهمیت این مسابقه در کنار طرح فراگیر قرآن کریم و سایر مسابقات فرهنگی و هنری توجیه می شد.

وی ادامه داد: با توجه به تفکیک دانش‌آموزان استعداد درخشان از سایر دانش‌آموزان باید برای آنها فعالیت‌های پرورشی ویژه ای نیز درنظر گرفت، کنگره قرآنی یکی از رشته هایی است که دانش‌آموزان را به تفکر و تدبر بیشتر و دوری از صفات رذیل انسانی ترغیب می کند.

این مسابقات از امروز تا روز سه شنبه پنجم شهریورماه در اردوگاه شهید منتظری شهریار برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =