۴ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۲
کد خبرنگار: 2748
کد خبر: 83452148
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۲۰ میلیارد تومان به گندم کاران لرستانی پرداخت شد

خرم آباد - ایرنا - مدیرکل غله وخدمات بازرگانی لرستان گفت: تاکنون ۳۲۰ میلیارد تومان از طلب ۴۶۳ میلیارد تومانی گندم کاران استان بابت خرید تضمینی این محصول به آنان پرداخت شده است.

حجت الله بیرانوند روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا فزود: خرید تضمینی ابتدای خرداد ماه امسال از مناطق جنوبی آغاز و تاکنون بیش از ۲۸۰هزار تن گندم و سه هزار تن کلزا از کشاورزان استان خریداری شده است.

وی با اشاره به پیش بینی خرید چهار هزار تن کلزا در لرستان تصریح کرد: بر اساس پیش بینی صورت گرفته انتظار می‌رود امسال ۴۰۰ هزار تن از این محصول خریداری شود.

بیرانوند گفت: نرخ خرید تضمینی گندم معمولی به ازای هر کیلوگرم ۱۷ هزار ریال و گندم دوروم نیز ۱۷ هزار و ۷۰۰ ریال اعلام شده در حالی که این قیمت‌ها سال گذشته به ترتیب ۱۳ هزار و و ۱۳ هزار و ۷۰۰ ریال بود.
وی همچنین قیمت خرید تضمینی کلزا در سال گذشته را ۲۸ هزار و ۶۶۵ ریال عنوان کرد و ادامه داد: امسال برای خرید هر کیلوگرم از این دانه روغنی ۳۴ هزار و ۳۹۸ ریال به کشاورزان پرداخت خواهد شد.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان بیان کرد: ۵۵ مرکز برای دریافت محصول کشاورزان آماده شده و این شرکت با بسیج تمامی امکانات و نیروی انسانی خود و همچنین مباشرین و تأسیسات ذخیره سازی مقدمات لازم برای جلب رضایت کشاورزان را فراهم کرده است.
بیرانوند تصریح کرد: خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان تا پایان مهرماه ادامه دارد و کشاورزان می‌توانند با مراجعه به نزدیکترین مراکز پیش بینی شده محصول خود را تحویل دهند.
وی بر ضرورت رعایت کامل دستورالعمل‌های ابلاغی خرید گندم توسط مراکز خرید دولتی و بخش خصوصی تاکید کرد و افزود: مدیران کارخانه ها  و سیلوهای بخش خصوصی ضمن رعایت دقیق مفاد کمی و کیفی قراردادهای ذخیره‌سازی از بروز مشکلات در این زمینه جلوگیری نمایند.
وی اظهار داشت: به منظور خرید با کیفیت، بهینه‌سازی ذخیره‌سازی گندم و تسهیل انبارگردانی، کمیته‌های تخصصی خرید و ذخیره‌سازی برای تصمیم‌سازی در این بخش تشکیل شده است.

۷۲۶۹/۶۰۶۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها