کنگره ملی علوم باغبانی در دانشگاه‌ ارومیه آغاز بکار کرد

ارومیه- ایرنا- دبیر علمی یازدهمین کنگره علوم باغبانی ایران گفت: دانشگاه ارومیه امروز /چهارم شهریور/ میزبان یازدهمین دوره از این رویداد علمی است؛ کنگره ای که به عنوان بزرگترین رخداد علمی در این حوزه مطرح می‌باشد.

لطفعلی ناصری روز دوشنبه در یازدهمین کنگره علوم باغبانی ایران با بیان اینکه این کنگره برای اولین‌بار در سال ۱۳۷۵ در کرج و پس از آن هر ۲ سال یکبار توسط یکی از دانشگاه‌های معتبر با همکاری انجمن علوم باغبانی ایران و حمایت معاونت باغبانی وزارت جهادکشاورزی برگزار می‌شود، افزود: بیش از ۱۰۰ جلسه جهادی برای برگزاری هرچه بهتر این کنگره توسط اساتید، دانشجویان، اعضای هیات علمی و سایر نفرات مرتبط برگزار شده است.

وی شعار یازدهمین کنگره علوم باغبانی ایران را «باغبانی نوین، پتانسیل نهفته، کارآفرینی پایدار» اعلام کرد و اظهار داشت: بحث و تبادل‌نظر درباره ظرفیت‌ها، شناسایی فرصت‌ها و بررسی نیازهای حال و آینده باغبانی ایران از اهداف مهم این کنگره است که آخرین و جدیدترین یافته‌ها و دستاوردهای علمی در قالب سخنرانی‌ها، نشست‌های تخصصی، کارگاه‌ها و نمایشگاه‌های تخصصی جانبی به اشتراک گذاشته می‌شود.

وی با اعلام اینکه این کنگره از امروز تا هفتم شهریور ماه برگزار می‌شود، گفت: بازدیدهای علمی و تورهای گردشگری از دیگر برنامه‌های این کنگره علمی است.

ناصری با اعلام اینکه ۷۴۴ مقاله در ۱۰ حوزه مختلف به این کنگره ارسال شده است، اضافه کرد: ۱۷ مقاله به صورت سخنرانی و ۵۹۰ مقاله صورت پوستر ارائه خواهد؛ ۵۹ مقاله ارسالی نیز نامعتبر تشخیص داده شد.

برگزاری پنج کارگاه آموزشی و برپایی نمایشگاه تخصصی با حضور شرکت‌های تولید و تامین نهاده‌های کشاورزی، تولیدکنندگان نهال، صاحبان صنایع وابسته، تولیدکنندگان گیاهان زینتی و فعالان صنعت گلخانه از دیگر برنامه‌های علمی این کنگره خواهد بود.

۳۲۱۴/۳۰۷۲

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha