۳۳۰ طرح ورزشی در کشور در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد

سنندج - ایرنا - معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزیر ورزش و جوانان گفت: همزمان با هفته دولت، ۳۳۰ طرح ورزشی با ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار در کشور به بهره برداری می‌رسد.

جمشید تقی‌زاده روز دوشنبه در مجمع سالانه عمومی هیات‌های ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای کشور در سنندج اظهار داشت: ورزش ایران با وجود مشکلات و تحریم‌ها همچنان در حال پیشرفت است و سیمای آن پرتحرک، تحول خواه و سرشار از دستاوردهای داخلی و خارجی است.

وی با تقدیر از عملکرد مطلوب فدراسیون ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای کشور افزود: در شورای ورزش تصویب این رشته را در المپیادها پیگیری خواهیم کرد.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه فعل خواستن در این فدراسیون امروز بسیار بهتر از گذشته صرف شده است، گفت: منکر و مخالف ترویج ورزش های زورخانه ای در زندان نیستیم اما باید دانشگاه‌ها و مدارس ما محلی برای ترویج این رشته باشد تا نقش فرهنگی خود را بر مبنای هویت ملی، فرهنگی و مذهبی ایفا کند.

جمشید تقی زاده در نشست مجمع سالیانه ورزش های زورخانه ای و پهلوانی

وی ایجاد فدراسیون جهانی این رشته را نقطه عطفی در ورزش دانست که باید با تقویت این فدراسیون، بتوانیم در معرفی بهتر و بیشتر آن نقش آفرینی کنیم و یادآور شد: با توجه به شرایط بودجه ای دولت، رویدادهای ورزشی دقیق و با کیفیت قابل ارائه به مجلس خواهد بود تا از اعتبار لازم بهره‌مند شوند.

وی به مدیران کل ورزش و جوانان کشور توصیه کرد در تقسیم بودجه رشته باستانی را بیشتر در نظر بگیرند و اضافه کرد: امور مربوط به برخورداری قهرمانان زورخانه ای و پهلوانی از خدمات استخدامی، نظام وظیفه و دیگر موارد مشمول قهرمانان ورزشی را پیگیری می کنیم تا آنها نیز از این مزایا بهره‌مند شوند.

تقی‌زاده از همه ورزشکاران خواست تا بیانیه گام دوم انقلاب را مطالعه و برای تبیین جایگاه ورزش در دهه پنجم انقلاب که در این بیانیه آمده است، تلاش کنند و گفت: نگاه دولت و رئیس جمهور به ورزش را نگاهی توسعه ای است.

او از کردستان به عنوان نقطه عطف عشق و جاذبه الهی نام برد و  اظهار داشت: این استان مدیران خوب و سرآمدی دارد که این روزها با میزبانی از ۵۵۰ ورزشکار در دومین المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور نشان دادند ورزش جایگاه خاصی در این استان دارد.

تقی زاده در پایان پیشرفت های حوزه ورزش را مرهون انعکاس مطلوب اخبار ورزشی از سوی اصحاب رسانه قلمداد کرد.

۹۹۳۷/۹۱۰۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =