بزرگترین اقامتگاه بومگردی همدان بهره برداری شد

همدان- ایرنا- فاز نخست اقامتگاه بومگردی «خان قالان» به عنوان بزرگترین اقامتگاه بومگردی استان همدان، با اعتبار هشت میلیارد ریال در روستای سراب شهرستان کبودراهنگ به بهره برداری رسید.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: فاز نخست این اقامتگاه با ظرفیت اسکان ۳۰ تن، با مشارکت بخش خصوصی آغاز به کار کرده است.

وی با اشاره به اینکه این اقامتگاه در فضایی به متراژ یک هزار متر مربع ساخته شده است، افزود: ساختمان این اقامتگاه پیش از این یک قلعه قدیمی بود که پس از واگذاری به بخش خصوصی، معماری آن به صورت سنتی مرمت و بازسازی شد تا به عنوان اقامتگاه کاربری داشته باشد.

خاکسار ادامه داد: این بیستمین اقامتگاه بومگردی فعال استان همدان است و تا پایان شهریور نیز پنج اقامتگاه بومگردی دیگر در سطح استان فعال می شود.

وی عنوان کرد: تا پایان سال جاری ۶ اقامتگاه بومگردی دیگر در سطح استان راه اندازی می شود تا تعداد اقامتگاه های بومگردی استان به عدد ۳۱ برسد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان با دعوت از مسافران برای حضور در اقامتگاه های بومگردی همدان اضافه کرد: با حمایت از سرمایه گذاران برای ساخت اقامتگاه های بومگردی و همچنین پرداخت تسهیلات بانکی به آن ها می توان در توسعه گردشگری بومی در همدان موفق بود.

وی با بیان اینکه اقامتگاه های بومگردی یکی از زیباترین و جذاب ترین تاسیسات گردشگری استان همدان در سال های اخیر است، ادامه داد: این مجموعه ها علاقه مندان بسیاری در بین گردشگران داخلی و خارجی دارند.

خاکسار افزود: بازدید از خانه های قدیمی یادآور زیبایی های این مکان ها است و اوقات خوشی را در بازدید از این مکان ها، برای مسافران ثبت می کند.

استان همدان با بیش از یک هزار و ۸۰۰ جاذبه گردشگری در بین پنج شهر فعال در حوزه گردشگری کشور رتبه بندی می شود.

۹۹۰۴/۲۰۹۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =