۴ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۷
کد خبرنگار: 2048
کد خبر: 83452002
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

تکرار رکورد شکنی در تالار شیشه‌ای

تهران- ایرنا- شاخص کل در بازار بورس امروز (دوشنبه) پنج هزار و ۶۴۶ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۲۷۴ هزار و ۸۷۱ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از چهار میلیارد و ۹۷۹ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۵ هزار و ۸۰۹ میلیارد ریال در ۳۷۱ هزار نوبت داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۲ هزار و ۲۱۶ واحد افزایش به ۷۵ هزار و ۹۳۷ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با یک هزار و ۴۸۳ واحد رشد به ۵۰ هزار و ۸۳۲ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز هفت هزار ۳۸۰ واحد افزایش به رقم ۳۱۴ هزار و ۱۸۲ واحد رسید، شاخص بازار اول چهار هزار و ۶۰۷ واحد و شاخص بازار دوم ۹ هزار و ۲۲۳ واحد رشد داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۳۸۰ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۲۸۷ واحد، گروه مپنا (سهامی عام) (رمپنا) با ۲۸۱ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۲۵۸ واحد، سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با ۲۲۸ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۲۱۹ واحد و معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۱۶۸ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل بانک اقتصاد نوین (ونوین) با ۲۶ واحد، بانک پارسیان (وپارس) با ۲۲ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک تجارت، ایران خودرو، سایپا، پالایش نفت اصفهان، بانک پاسارگاد، فولاد مبارکه اصفهان و نوسازی و ساختمان تهران در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه شیمیایی در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۱۶۷ میلیون و ۹۳۴ هزار برگه سهم به ارزش یک هزار و ۴۸۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز ۹۲ واحد رشد داشت و بر روی کانال سه هزار و ۶۵۳ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۸۹۴ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۱۲ هزار و ۱۸۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

در بین تمامی نمادها، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، پتروشیمی مارون (مارون)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)،‌ سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند) و تولید برق عسلویه مپنا (بمپنا) بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشتند.

در مقابل س. توسعه و عمران استان کرمان (کرمان) و صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا) مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha