ونگوگ را رایگان تماشا کنید

تهران- ایرنا- رئیس کل موزه ملی ایران با اشاره به پایان نمایشگاه موزه‌ درنتس در این موزه هلند در ایران، گفت: علاقمندان می توانند، به صورت رایگان تا نهم شهریورماه جاری اثر هنری ونگوگ و مومیایی طبیعی ۲۳۰۰ ساله مرد اکسلورموند را تماشا کنند.

جبرییل نوکنده در خصوص تمدید زمان برگزاری این نمایشگاه اعلام کرد: با نزدیک شدن به پایان این رویداد بزرگ فرهنگی و برای تسهیل در بازدید، علاقمندان می توانند به صورت رایگان تا نهم شهریور ۱۳۹۸ از این نمایشگاه دیدن کنند.

وی در خصوص میزان آمار بازدید این نمایشگاه نیز گفت: از نخستین روز گشایش تاکنون ۶۰ هزارو ۱۰۰ نفر از این نمایشگاه بازدید کرده اند که از میان آن ها ۵۸ هزارو ۸۴۹ نفر ایرانی و باقی مربوط به سایر ملل بوده اند.

 این نمایشگاه که معرفی پنجاه هزارسال فرهنگ و تمدن هلند بود، دهم مهرماه ۱۳۹۷ با حضور «یاپ ورنر» سفیر هلند در تهران، «سید علی پاکدامن» مدیر کل دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه و«سیدمجتبی حسینی»معاون امور هنری و روسای دو موزه گشایش یافت.

این نمایشگاه دربرگیرنده ۳۳۱ ظرف سفالی و فلزی، ابزار سنگی، زیورآلات، مومیایی طبیعی انسان، تابلو نقاشی و سفال قرون ۱۹ و ۲۰ در سه بخش باستان‌شناسی، سفال و نقاشی‌های قرن نوزده و بیست هلند است.

از مهمترین آثار نمایشگاه که بسیار مورد توجه بازدید کنندگان بود می توان به مومیایی طبیعی ۲۳۰۰ ساله مرد اکسلورموند از دوره آهن و لیتوگرافی« بر دروازه ابدیت»از ونسان ونگوگ اشاره کرد. از این لیتوگرافی تنها شش نسخه در سایر موزه های جهان وجود دارد. وجه تمایز این نسخه دست‌خط ون‌گوگ است که در زیر اثر عنوان تابلو «بر دروازه ابدیت» را نوشته است.

موزه درنتس در شهر آسن، استان درنته در شمال هلند قرار دارد و  با بیش از ۱۶۰ سال قدمت، مجموعه هایی از آثار دوره های پیش از تاریخ تا هنر معاصر را در خود گردآورده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =