تکلیف نماینده وزن ۶۵ کیلوگرم کشتی آزاد جمعه مشخص می شود

تهران - ایرنا - «پیمان بیابانی» و «امیرمحمد یزدانی» با برگزاری مسابقه انتخابی تکلیف نفر نهایی وزن ۶۵ کیلوگرم ایران در پیکارهای قهرمانی سال ۲۰۱۹ جهان در قزاقستان را مشخص می‌کنند.

رقابت انتخابی درون اردویی در وزن ۶۵ کیلوگرم روز جمعه ۸ شهریور در محل خانه کشتی عبدالله موحد تهران برگزار می شود.

بنا بر تصمیم کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد، این دیدار بین «پیمان بیابانی» و «امیرمحمد یزدانی» برگزار می شود و فرد منتخب راهی رقابت های جهانی قزاقستان خواهد شد.

«امیرمحمد یزدانی» پدیده این روزهای کشتی آزاد ایران قرار بود در رقابت‌های قهرمانی سال ۲۰۱۹ جوانان جهان در استونی حضور یابد که در آخرین لحظات «امیرحسین مقصودی» به جای او اعزام شد که اتفاقا به مدال طلا قهرمانی جوانان جهان دست یافت.

رقابت‌های انتخابی تیم ملی کشتی آزاد هفتم تیر ماه امسال در پنج وزن المپیکی برگزار شد.

چهار آزادکار شامل پیمان بیابانی دارنده مدال طلای جوانان جهان، امیرمحمد یزدانی دارنده مدال نقره نوجوانان جهان، مرتضی قیاسی و ایمان صادقی دارنده مدال طلای جوانان جهان برای حضور در نخستین میدان جهانی خود در این وزن به مصاف یکدیگر رفتند.

وزنی که بعد از سال ۲۰۱۵ و کسب مدال برنز توسط سید احمد محمدی، هیچگاه رنگ مدال و عنوان را به خود ندید و «میثم نصیری» نماینده این سال‌های کشتی آزاد هر چند در برخی میدان‌های آسیایی مدال گرفت اما در آوردگاه‌های المپیک و جهانی هیچ گاه دستش به مدال نرسید.

پیمان بیابانی در کنار مرتضی قیاسی در جام تختی به طور مشترک عنوان پنجم را کسب کردند و امیرمحمد یزدانی جوان در جایگاه سوم قرار گرفت.

یزدانی جوان بعد از آن در رقابت‌های قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا در مغولستان که روزهای ۲ تا ۴ فروردین برگزار شد با ۲ پیروزی برابر حریفان چین و هند و شکست با ضربه فنی در دیدار فینال مقابل حریف مغولی نقره گرفت.

این آزاد کار آینده‌دار کشتی ایران نیز چندی پیش و در جام ساساری ایتالیا در همان مبارزه نخست و با ناداوری مقابل حریف قزاقستانی مغلوب شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

پیمان بیابانی آزادکار اهل شهرری در رقابت‌های قهرمانی آسیا که روزهای ۳ و ۴ اردیبهشت در چین برگزار شد با شکست مقابل حریف نامدار هندی یعنی باجرانگ از صعود به فینال بازماند و در نهایت با ۳ پیروزی به مدال برنز رسید.

مرتضی قیاسی دیگر نماینده کشورمان در این وزن به همراه تیم ایران در جام جهانی روسیه حضور یافت که روزهای ۲۵ و ۲۶ اسفند در شهر یاکوتسک برگزار شد. قیاسی با پیروزی مقابل حریفان گرجستانی و مغولستانی و شکست در دو مبارزه حساس برابر حریفان آمریکایی و روسی عملکرد قابل قبولی نداشت.

ایمان صادقی که در جام تختی و در وزن ۶۱ کیلوگرم عنوان پنجم را کسب کرده بود با نظر کادر فنی در جام جهانی روسیه در همین وزن حضور یافت و در کشتی نخست در این پیکارها به دلیل حاضر نشدن حریف گرجی، یک پیروزی به نام خوب ثبت کرد. این آزادکار مازندرانی در ۳ مبارزه بعدی خود برابر حریفان مغولستانی، آمریکایی و در فینال برابر روسیه متحمل شکست‌های سنگینی شد.

اما در مسابقه انتخابی تیم ملی امیرمحمد یزدانی با پیروزی برابر ایمان صادقی و مرتضی قیاسی و شکست مقابل پیمان بیابانی عنوان نخست را کسب کرد.  

بیابانی نیز با ۲ شکست برابر قیاسی و ایمان صادقی و تنها پیروزی خود مقابل یزدانی در رده چهارم قرار گرفته بود.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha