۴ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۵۰
کد خبرنگار: 1260
کد خبر: 83451778
۰ نفر
شیوع گسترده بیماری مهلک دنگی مقامات بنگلادشی را نگران کرد

دهلی نو-ایرنا- سازمان مرکزی خدمات بهداشتی بنگلادش روز دوشنبه اعلام کرد که در سال جاری بیش از ۶۳ هزار نفر در این کشور به بیماری خطرناک ویروسی تب دنگی مبتلا شدند که از این میان ۱۶۹ نفر جان خود را از دست داده اند.

خبرگزاری " ای ان آی" هند روز دوشنبه نوشت: سازمان مرکزی خدمات بهداشتی بنگلادش که تحت نظر وزارت بهداشت این کشور فعالیت می کند تایید کرد که تاکنون ۱۶۹ نفر به دلیل ابتلا به بیماری تب دنگی جان خود را از دست داده اند.

این در حالی است که تا پایان روز یکشنبه گذشته آمار یک هزار و ۲۹۹ مورد جدید ابتلا به این بیماری در بیمارستان های بنگلادش به ثبت رسیده است.

دولت بنگلادش از سازمان های بهداشتی در سراسر این کشور خواسته است تا برای جلوگیری از گسترش این بیماری که دلیل آن نیش پشه است، هرچه زودتر اقدام کنند.

سال گذشته ۱۰ هزار و ۱۴۸ نفر در بنگلادش به بیماری تب دنگی مبتلا شده بودند که ۲۶ نفر آنها جان خود را از دست دادند.

تب دنگی یکی از بیماری هایی است که پشه موسوم به ایدیس اجیپتی ناقل ویروس زیکا از جمله عامل انتقال و شیوع آن شناخته شده است. ابتلای به این بیماری با خارش های پوستی، تب شدید، اختلال در سیستم گوارشی و بدن درد  شروع شده و در برخی موارد می تواند به کاهش شدید فشار خون و مرگ احتمالی مبتلایان منتهی شود.

به گفته کارشناسان بهداشتی ساختمان های کثیف و آلوده، دفن غیر بهداشتی زباله ، محیط های کثیف و آلوده و شروع باران های موسمی از جمله علل افزایش ابتلا به تب دنگی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =