۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۸:۳۴
کد خبرنگار: 888
کد خبر: 83451716
۰ نفر

برچسب‌ها

پنج هنرستان به مجموعه آموزشی قم اضافه می‌شود

قم- ایرنا- رئیس اداره فنی و حرفه‌ای و کاردانش آموزش‌وپرورش قم گفت: در سال تحصیلی جدید، پنج هنرستان با ظرفیت ۳۷۵ هنرجو به مجموعه آموزشی استان اضافه می‌شود.

مسعود حمیدی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: هنرستان شهید تهرانی مقدم که از طرح‌های سفر سال ۸۹ رهبر معظم انقلاب بوده، هنرستان خیر ساز شهید هندویان در پردیسان و هنرستانی در بخش کهک برای سال تحصیلی جدید احداث‌شده است.

وی اضافه کرد: در منطقه جمکران و بخش خلجستان نیز ۲ هنرستان به‌صورت ضمیمه در متوسطه دوم ایجادشده است تا هنرجویان و متقاضیان ورود به هنرستان در این مناطق ساماندهی شوند.

وی خاطرنشان کرد: در هنرستان پسرانه شهید تهرانی مقدم در رشته‌های کامپیوتر، مکانیک خودرو و معماری داخلی، هنرستان دخترانه شهید هندویان در سه رشته کامپیوتر، فتوگرافیک و تولید برنامه‌های تلویزیونی و هنرستان دخترانه کهک در رشته‌های مدیریت خانواده، خیاطی، خراطی و گرافیک رایانه هنرجو پذیرفته می‌شود.

به گفته حمیدی، در هنرستان دخترانه جمکران رشته خیاطی لباس شب عروس و در هنرستان دخترانه بخش خجلستان نیز رشته مدیریت خانواده تدریس خواهد شد.

وی پیش‌بینی کرد: در هنرستان شهید تهرانی مقدم ۱۲۰ هنرجو، هنرستان شهید هندویان ۱۲۰ تَن، هنرستان کهک ۸۰ تَن، هنرستان جمکران ۴۰ تَن و در بخش خلجستان نیز ۱۵ تَن جذب کلاس‌ها شوند.

وی افزود: از محل اعتبارات وزارت آموزش‌وپرورش و اداره کل آموزش‌وپرورش قم تجهیزاتی به ارزش ۱۰ میلیارد ریال خریداری‌شده است که بخشی از این تجهیزات بین هنرستان‌ها توزیع‌شده و بخشی دیگر نیز در حال توزیع می‌باشد.

رئیس اداره فنی و حرفه‌ای و کاردانش آموزش‌وپرورش قم اضافه کرد: زیرساخت هنرستان‌های قم ظرفیت جذب دانش آموزان زیاد را ندارد و پیش‌بینی می‌شود برای سال تحصیلی جدید از کل دانش آموزان پایه دهم حداقل ۳۸ درصد در هنرستان‌ها پذیرش خواهند شد.

در حال حاضر ۳۲ هنرستان فنی و حرفه‌ای و ۴۳ هنرستان کاردانش در قم فعال است؛ در سال تحصیلی گذشته ۳۳.۶ درصد دانش آموزان این استان هنرستان‌ها تحصیل می‌کردند.

۶۶۵ مدرسه و ۶ هزار و ۷۸۳ کلاس درس در قم فعال است.

/۲۰۸۵/ ۱۱۷۵

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =