۴۱ سفیر و رایزن اقتصادی به نمایشگاه بین المللی سنگ در محلات دعوت شدند

خمین - ایرنا - مدیر اجرایی دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران گفت: ۴۱ سفیر و رایزن اقتصادی به دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در نیم ور محلات دعوت شده اند.

«محمد حلاجیان » روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: سفرا و رایزن های اقتصادی کشورهای عمان، ترکمنستان، ترکیه، کره جنوبی، قطر، مالزی، قزاقستان، قرقیزستان، روسیه، هند، چین، غنا، ازبکستان، فرانسه، سوئد، هلند، یونان، امارات متحده عربی،عراق، آرژانتین، آذرباییجان، ارمنستان، بلاروس، گرجستان، لهستان، لبنان، اوکراین، تونس، اردن، پرتقال، افغانستان، ژاپن، اندونزی، اسپانیا، ایتالیا، تاجیکستان، تایلند، مجارستان و آلمان در نمایشگاه صنعت سنگ ایران حضور دارند.

وی اظهار داشت : با وجود  تحریم ها و تمامی فشارهایی که بر روی صنعت سنگ کشور است استقبال از نمایشگاه سنگ در سطوح داخلی و خارجی بالا است و شرکت های مرتبط با صنعت سنگ اهمیت این حضور را درک کرده و امید می رود که  امسال حضور تجار و بازرگانان بین المللی در نمایشگاه بیشتر شود.

وی ادامه  داد: دوازدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت سنگ ایران  از ۱۶ الی  ۱۹ مهر ماه جاری در محل دایمی نمایشگاه سنگ ایران واقع در نیم ور محلات برگزار می شود.

مدیر اجرایی نمایشگاه بین المللی سنگ ایران تصریح کرد:  بیش از ۶ هزار بازرگان بین المللی توسط مدیران اجرایی این نمایشگاه شناسایی و برای تمامی آنان دعوت نامه ارسال شده است.

حلاجیان بیان کرد: برای معرفی سنگ های فرآوری شده واحدهای مختلف ایران ۶ هزار متر مربع فضای سرپوشیده در نظر گرفته شده که این عرصه واگذار شده است.

وی خاطرنشان کرد: حدود پنج هزار متر مربع فضای باز نیز برای ماشین آلات معدنی و دستگاه های فرآوری اختصاص داده شده که این عرصه نیز  در صورت نیاز افزایش پیدا می کند.

مدیر اجرایی نمایشگاه بین المللی سنگ ایران گفت: عرصه های مجزا برای دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ  پیش بینی شده است و تاکنون ۸۰ درصد از آن  توسط شرکت های مختلف جانمایی شده و ثبت نام شرکت های داخلی و خارجی همچنان ادامه دارد.

حلاجیان  ادامه داد: برگزاری دومین میز سنگ کشور و  سمینارهای تخصصی و آموزشی با حضور اساتید مطرح از دیگر برنامه های دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ است.

وی  اظهار داشت: مهمترین اولویت در این نمایشگاه تلاش برای افزایش صادرات سنگ ایران است اگر چه عملکرد صنعت سنگ ایران در حوزه تولید و فرآوری قابل  دفاع است اما در زمینه صادرات عملکرد ضعیفی وجود دارد باید این نقیصه جبران شود.

مدیر اجرایی نمایشگاه بین المللی سنگ ایران خواستار پرداخت ۱۰ درصد از کمک های بلاعوض دولت به نمایشگاه، واگذاری قطعی زمین نمایشگاه، تامین روشنایی جاده روبه روی نمایشگاه، تامین گروه های امدادی، تامین امنیت جاده و ترافیک، برگزاری تورهای نمایشگاهی از دیگر استان های سنگی کشور برای بازدید از نمایشگاه و  برطرف شدن مشکل گاز نمایشگاه شد.

نمایشگاه بین المللی سنگ تزئینی ایران در ۱۰ کیلومتری جاده محلات به شهر نیم ور در فضایی به مساحت ۹۰ هزار متر مربع برپا می‌شود.

۷۰ معدن فعال سنگ در شهرستان محلات وجود دارد که ذخیره قطعی ماده معدنی آن ها ۳۰ میلیون تن است.

۲ میلیون تن مواد خام سنگ تزئینی سالانه از این معادن برداشت می شود و بیش از ۲ درصد سنگ ساختمانی و هشت درصد سنگ تراورتن جهان در محلات تولید و در بازارهای داخلی و خارجی به مصرف می‌رسد.

۲۸۰ واحد فرآوری با ظرفیت ۱۸ میلیون متر مربع سنگ در محلات فعالیت دارد که ۱۳ درصد تولید کشور در این شاخه انجام می‌شود.

/۶۰۱۳/۷۲۷۷

برچسب‌ها