۸۳۵ طرح روستایی در استان کرمان افتتاح شد

کرمان -ایرنا - در سومین روز گرامیداشت هفته دولت و با حضور رئیس جمهوری از طریق ویدئو کنفراس ۸۳۵ طرح روستایی در حوزه نیرو، نفت، بهداشت و درمان، ارتباطات و راه و مسکن با اعتبار ۲۸۴ میلیارد تومان اعتبار در استان کرمان افتتاح شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.

در کنفرانس ویدئویی دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری و استاندار کرمان، ۸۳۵ پروژه مختلف روستایی استان کرمان در حوزه های برق، آب، گاز، بهداشت و درمان، ارتباطات و راه و مسکن بصورت نمادین از روستای ده زیار شهر کرمان و همزمان با استان های سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی، فارس و لرستان افتتاح و به بهره برداری رسید.

رئیس جمهوری در این برنامه ویدئو یی استان کرمان را بهشت معادن کشور نامید و گفت : کرمان جایگاه عظیمی از حیث صنعتی و معدنی و استخراج معادن دارد و در دولت اقدامات زیادی در این حوزه در سطح استان کرمان انجام شده است.

حجت الاسلام روحانی با اشاره به جذب سرمایه گذاری های خارجی انجام گرفته در دولت یازدهم و دوازدهم در استان کرمان افزود: طرح مهم دولت در استان کرمان و همچنین استان یزد، رساندن آب دریای عمان بوسیله بخش خصوصی و با حمایت دولت  است که در آینده تأثیر بسیار زیادی بر زندگی مردم خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، استاندار کرمان که جزو پنج استانداری بود که امروز در ده زیار کرمان از طریق ویدئو کنفراس با حضور رئیس جمهوری اقدام به افتتاح طرح های روستایی کرد، گفت این طرحها در زمینه آب، برق، مخابرات، بهداشت و درمان و راه روستایی بوده است.

 محمدجواد فدایی افزود: علاوه بر طرحهای افتتاحی، تعداد ۴۸۰ پروژه عمرانی با اعتبار ۵۳۰ میلیارد تومان در بخش دولتی و ۱۷۹ پروژه در بخش خصوصی با اعتباری معادل ۱۵ میلیارد تومان در این استان آماده افتتاح داریم.

وی از طرح برق رسانی به ۲۴ روستای فاقد برق این استان با ۱۹۷ خانوار نیز به عنوان یکی از این طرحهای آماده افتتاح نام برد و اظهار داشت : دولت در راستای تقویت تولید توجه به زیرساخت ها را در اولویت قرار داده است.

فدایی از تامین روشنایی ورودی ۵۹ روستا در ۱۰ شهرستان استان با اعتبار ۱۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان خبر داد و گفت: در بخش تامین مورد نیاز روستاها نیز گازرسانی به ۶۶ روستا با جمعیت ۶ میلیون ۵۴۳ خانوار در ۴ شهرستان رفسنجان، بافت، رودبار جنوب و کهنوج با اعتباری معادل ۵۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان که به ازای هر خانوار ۲/۸ میلیون تومان هزینه شده است.

استاندار کرمان همچنین گفت: از سال ۹۲ تاکنون ۷۲۵ روستای استان کرمان گاز دار شده اند که  ۳۴۶ روستا از این تعداد در سال ۹۷ گازرسانی شده است که در نهایت ۴۳ درصد از جمعیت روستاهای استان کرمان از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.

فدایی با اشاره به آبرسانی ۵۷ روستا با جمعیت کل ۳ هزارو ۸۰۵ خانوار در ۵ شهرستان رودبار جنوب و جیرفت، سیرجان، فهرج و قلعه گنج با اعتبار ۱۸.۴ میلیارد تومان افزود: به ازای هر خانوار برای آبرسانی به این روستاها  ۴.۸ میلیون تومان هزینه شده است که به این ترتیب ۷۶ درصد از جمعیت روستایی استان کرمان از نعمت آب آشامیدنی بهره مند می شوند.

وی در ادامه بیان داشت: آسفالت ۸۳ کیلومتر راه روستایی در جنوب و شمال استان در ۴۳ روستا در ۱۳ شهرستان با اعتبار ۳۱.۴ میلیارد تومان  نیز از دیگر کارهای انجام شده در این استان می باشد.

فدایی با اشاره به بهسازی ۱۳۸ کیلومتر راه روستایی در شمال و جنوب استان با اعتبار ۷۸.۷ میلیارد تومان گفت: برای ۴۴۴ روستا دسترسی به شبکه ملی اطلاعات و پوشش شبکه تلفن همراه با اعتباری معادل ۱۸ میلیارد تومان یعنی برای هر روستا حدود ۴۰ میلیون تومان هزینه شده است.

وی افزود: ۸۰ درصد روستاها به شبکه ملی اطلاعات دسترسی دارند  که این ارتباطات در سال ۹۲، ۶۶ درصد بوده است و ۳۲ درصد تاکنون به این ارتباطات افزوده شده و به ۹۸ درصد رسیده است.

فدایی خاطرنشان کرد: در بخش بهداشت روستایی ۱۱ پایگاه سلامت، یک واحد تسهیلات واحد زایمان، ۱۱ محل اقامت پزشک، ۸۶ خانه بهداشت روستایی و ۱۳ مرکز خدمات جامع سلامت روستایی در شهرستان های جیرفت، بم و رفسنجان با اعتباری معادل ۶۸.۷ میلیارد تومان آماده افتتاح است.

۹۸۸۹ / ۵۰۵۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =