۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۱۷
کد خبرنگار: 951
کد خبر: 83451642
۰ نفر

برچسب‌ها

خرید گندم در استان سمنان تا پایان شهریور ادامه دارد

سمنان- ایرنا- مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سمنان گفت: فرایند خرید تضمینی گندم در سال زراعی ۹۸-۹۷ در استان بر اساس برنامه‌ریزی‌ها تا پایان شهریور ادامه می‌یابد.

محمد باقر منوچهری روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تاکنون ۸۳ هزار و ۷۰۰ تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان استان سمنان خریداری شد.

وی خاطر نشان کرد: ارزش گندم‌های خریداری شده در استان سمنان یک‌هزار و ۴۵۰ میلیارد ریال است که تاکنون ۹۴ درصد از مطالبه گندم‌کاران پرداخت شد.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سمنان با بیان اینکه خرید تضمینی گندم تا پایان ماه جاری ادامه می یابد، گفت: میزان خرید این محصول راهبردی در روزهای گذشته در استان کاهش چشمگیری داشته است.

منوچهری اضافه کرد: تاکنون یک‌هزار و ۳۷۰ میلیارد ریال از مطالبه گندم‌کاران سمنان پرداخت شد و تا پایان هفته جاری بخش دیگری از بدهی دولت به کشاورزان استان پرداخت خواهد شد.

وی تصریح کرد: در سال جاری دست‌کم ۴۱ هزار تن گندم از کشاورزان میامی در شرق استان سمنان خریداری شد و برای سال زراعی آینده افزایش خرید در این منطقه در اولویت است.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سمنان گفت: تسریع در پرداخت مطالبات گندمکاران به افزایش رغبت کشاورزان برای تولید بیشتر این محصول راهبردی در استان می انجامد و در سال جاری دولت در این بخش نقش‌آفرینی مطلوبی داشته است.

در سال زراعی ۹۸-۹۷ حدود ۲ میلیون و ۴۰ هزار هکتار گندم آبی و سه میلیون و ۸۰۰ هزار هکتار گندم دیم و در مجموع پنج میلیون و ۷۵۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی در استان‌های مختلف کشور زیر کشت گندم رفته است، تولید گندم امسال در استان سمنان ۱۱۵ هزار تن برآورد می شود.

۷۳۳۹/۶۱۰۳

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها