۴ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۷
کد خبرنگار: 933
کد خبر: 83451584
۰ نفر

برچسب‌ها

 نمایش تولیدات هنرمندان کرمان در نمایشگاه صنایع دستی ایران

کرمان - ایرنا - هنرمندان و صنعتگران استان کرمان در ۲۳ غرفه تولیدات صنایع دستی خود را درسی و دومین نمایشگاه ملی صنایع دستی ایران به معرض نمایش و فروش گذاشتند.

مدیر بازرگانی معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان کرمان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: گلیم شیریکی پیچ سیرجان، گلیم چهل ماشوله بافت، فیروزه شهربابک، حصیر بافی، شالبافی، پته دوزی، سفالگری و زیور آلات سنتی کرمان از جمله رشته های شاخص صنایع دستی استان محسوب می شود که در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده اند.

کاظم حسین زاده افزود: تعداد ۲۳ هنرمند شاخص صنایع دستی به نمایندگی از تولید کنندگان و فعالان صنایع دستی استان کرمان در سی و دومین نمایشگاه ملی صنایع دستی ایران شرکت کرده اند.

وی با اشاره به اینکه سال ۹۸ به عنوان سال رونق تولید، نامگذاری شده است افزود: در این نمایشگاه صنایع دستی مناطق محروم و کمتر توسعه استان کرمان  شامل شهرستان های قلعه گنج و منوجان معرفی می شوند تا زمینه اشتغال برای هنرمندان این رشته ها فراهم شود.

مدیر بازرگانی معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان کرمان تصریح کرد: برای نخستین مرتبه صنایع دستی استان کرمان در فضایی جدید با دکوراسیون مناسب و با بهره گیری از نمادهای تاریخی و فرهنگی کرمان به علاقه مندان و مخاطبان ارائه می شود.

وی اظهار داشت: بازدید کنندگان نمایشگاه از نزدیک با ابزار و مراحل تولید صنایع دستی استان کرمان آشنا می شوند و در صورت تمایل می توانند بدون واسطه کالای خود را خرید کنند.

حسین زاده گفت: ۲ هدف مهم معرفی و عرضه صنایع دستی استان در نمایشگاه ملی صنایع دستی ایران دنبال می شود تا تولید کنندگان و برندهای شاخص این حوزه ضمن آشنایی با محصولات، سفارش خرید بدهند.

وی با اشاره به استقبال خوب بازدید کنندگان از غرفه های صنایع دستی استان کرمان در این نمایشگاه افزود: شرکت در  چنین نمایشگاه های بزرگی فرصت بسیار مناسبی جهت معرفی صنایع دستی کرمان است و اتاق بازرگانی و جهاد کشاورزی همکاری خوبی با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان برای حضور هنرمندان این صنعت اصیل داشتند.

مدیر بازرگانی معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان کرمان تاکید کرد: غرفه های کرمان در سالن های هشت، ۹، ۱۰ و 11سی و دومین  نمایشگاه ملی صنایع دستی ایران قرار دارد.

سی‌ودومین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی، عصر یکشنبه سوم شهریور با حضور علی‌اصغر مونسان سرپرست وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به‌طور رسمی افتتاح شد و تا نهم شهریور از ساعت ۱۰ تا ۱۸ پذیرای بازدید کنندگان است. ،

شعار سی‌و ‌دومین نمایشگاه ملی صنایع دستی،  صنایع‌دستی، رونق تولید، افتخاری جهانی انتخاب شده است که مهم‌ترین هدف آن حمایت از تولید ملی به‌ خصوص صنایع‌دستی ایرانی است.

استان کرمان با توجه به اقلیم های متفاوت و غنای فرهنگی صنایع دستی مختلفی در آن تولید می شود که فرش، گلیم، پته، سنگ های قیمتی و تزئینی، ظروف و ابزار فلزی، شال و غیره از جمله صنایع دستی است که آوازه جهانی دارد.

۷۴۳۷ / ۵۰۵۴

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =