۵۸ طرح مهم صنعتی در دولت دوازدهم به بهره برداری رسید

تهران- ایرنا- در دوره استقرار دولت دوازدهم، ۵۸ طرح مهم صنعتی در کشور به بهره‌برداری رسید که از این تعداد، ۴۶ طرح مربوط به واحدهای جدید راه‌اندازی شده است.

برپایه آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت، ۴۶ طرح جدید یاد شده با سرمایه گذاری بیش از ۴۲ هزار میلیارد تومانی و اشتغال ۱۹ هزار و ۵۱۸ نفری بوده است.

همچنین ۱۲ طرح از مجموع ۵۸ طرح مذکور مربوط به توسعه واحدهای موجود با سرمایه گذاری پنج هزار و ۵۲۴ میلیارد تومانی و اشتغال هفت هزار و ۴۵ نفری بوده که به بهره برداری رسیده است.

برپایه آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت، از ابتدای شهریورماه ۹۶ تا پایان تیرماه امسال تعداد ۴۶ هزار و ۲۵۷ فقره جواز تاسیس صنعتی با سرمایه ۵۱۳ هزار و ۶۵۷ میلیارد تومانی و اشتغال یک میلیون و ۶۳ هزار و ۴۵ نفری صادر شده است.

همچنین در این مدت، تعداد ۱۱ هزار و ۷۷۶ فقره پروانه بهره برداری صنعتی (ایجادی و توسعه ای) با سرمایه ۸۹ هزار و ۱۳۳ میلیارد تومانی و اشتغال ۲۰۵ هزار و ۴۱۵ نفری صادر شد.

تصویب ۳.۳ میلیارد دلار طرح صنعتی در دولت دوازدهم

بررسی آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تصویب سه میلیارد و ۳۲۴ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار طرح صنعتی، معدنی و تجاری از آغاز فعالیت دولت دوازدهم تا پایان تیرماه ۹۸ است.

این حجم سرمایه گذاری متعلق به ۱۶۴ طرح است که از ابتدای شهریورماه ۹۶ تا پایان تیرماه امسال در هیات سرمایه گذاری خارجی به تصویب رسید.

از آغاز امسال تا پایان تیرماه نیز سرمایه‌گذاری خارجی در بخش صنعت، معدن و تجارت نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۰ درصد رشد کرد.

بررسی آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تصویب ۵۵۴ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار طرح صنعتی، معدنی و تجاری در چهار ماهه امسال در هیات سرمایه گذاری خارجی و مربوط به ۲۴ طرح است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =