اکران ویژه یک اثر جشنواره بین‌المللی فیلم کودک  در کرج

کرج – ایرنا - اثر «اینجا خانه من است» که در بخش مسابقه آثار داستانی سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان در اصفهان شرکت داشت یکشنبه شب با حضور تعدادی از عوامل آن و مسئولان استان البرز در مجتمع اکو مال کرج اکران شد.

این اثر هنری به نویسندگی و کارگردانی خیرالله تقیانی و تهیه‌کنندگی جواد نوری از استان البرز با مضمون جنگ و دفاع مقدس، از نگاه یک کودک عراقی داستان ورود نیروهای بعثی به خرمشهر و مقاومت نیروهای مردمی، نظامی و انتظامی در برابر نیروهای مهاجم را در روزهای ابتدایی دفاع مقدس روایت می کند.

کامبیز دیرباز، علی سلیمانی سر نسری، لیندا کیانی، مارال فرجاد، مصطفی ساسانی، جواد پورزند ، مرتضی شاه کرم، علی غابشی، حسین شفیعی، محمد شکری، مهدی پناهی ب عنوان بازیگر در این مجموعه هنر نمایی کردند.

به گزارش ایرنا، اکران ۱۰ اثر هنری سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان با هماهنگی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری و بنیاد سینمایی فارابی عصر پنجشنبه در استان البرز آغاز شد.

این آثار تا روز دوشنبه چهارم شهریور به مدت پنج روز در ۲ نوبت از ساعت ۱۶ تا ۱۸ و ۱۸ تا ۲۰ در یکی از سالن‌های پردیس سینمایی اکومال کرج روی پرده می‌روند.

آثار جشنواره فیلم کودک و نوجوان برای اکران در استان البرز شامل «داستان‌های باغ جادویی آنتوان کرینگز» به کارگردانی آنتوان کرینگز و آرنود بورن از فرانسه، پویانمایی «بنیامین» به کارگردانی محسن عنایتی نوش آبادی از ایران، «جزیره گنج» به کارگردانی حمیدرضا لوافی از ایران، «قطار آن شب» به کارگردانی حمیدرضا قطبی از ایران، پویانمایی «جوانمردان» به کارگردانی علی احمدی از ایران است.

«بیست و سه نفر» به کارگردانی مهدی جعفری از ایران، «اینجا خانه من است» به کارگردانی خیرالله تقیانی پور از ایران، «منطقه پرواز ممنوع» به کارگردانی داساگر از ایران، «غر غرو وارد می شود» به کارگردانی آندرس کونوریه از مکزیک و «تورنادو» به کارگردانی سید جواد هاشمی از ایران دیگر آثار جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان برای اکران در البرز است.

سارا بهراد معاون هنری، سینمایی و سمعی و بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز با بیان اینکه در این جشنواره ۱۵ داور نوجوان دختر و پسر به بررسی کیفیت وارائه نظرهای خود درباره ۱۰ اثر اکران شده در البرز می پردازند گفت: نتایج داوری‌ها برای برنامه‌ریزی در سال‌های آتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودک و نوجوان از ۲۸ مرداد تا چهارم شهریورماه ۱۳۹۸ (همزمان با عید سعید غدیرخم) برابر با ۱۹ تا ۲۶ آگوست ۲۰۱۹ با شرکت نمایندگانی از ۴۴ کشور در ۲ بخش «ملی» و «بین المللی» به دبیری علی‌رضا تابش در شهر اصفهان در حال برگزاری است.

معرفی آثار برتر سینمای کودک و نوجوان در عرصه ملی و بین‌الملل، زمینه‌سازی برای توسعۀ پایدار و متوازن سینمای کودک و نوجوان، زمینه‌سازی برای تبادل اندیشه و تعامل دست‌اندرکاران سینمای کودک و نوجوان، تلاش برای ارتقا کیفی و گسترش ضریب نفوذ سینمای کودک و نوجوان از طریق شناسایی ظرفیت‌ها و بازیابی سرمایه‌های انسانی و فرهنگی و صاحب‌نظران و همۀ ارکان زنجیرۀ تولید، عرضه و ترویج صنایع فرهنگی از اهداف این جشنواره است.

جشنواره در بخش‌های مسابقه سینمای بین الملل، مسابقه سینمای ایران، جایزۀ سیفژ، جایزه هیات داوران کودک و نوجوان بین الملل، جایزه شهید بهنام محمدی، جایزه ویژه زاون قوکاسیان، جایزه هیأت داوری کودکان و نوجوانان ایران و نمایش‌های ویژه برگزار می‌شود.

در بخش جایزه شهید بهنام محمدی تندیس زرین اولین شهید نوجوان دوران دفاع مقدس به تهیه کننده یا کارگردان یک فیلم که با مضامین ایثار، دفاع مقدس، مقاومت و ارزش‌های اسلامی تولید شده باشد، اهدا خواهد شد.

در بخش جایزه ویژه زاون قوکاسیان یک گروه داوری متشکل از منتقدان، فعالان فرهنگی و هنری و سینماگران اصفهان که از سوی دفتر جشنواره در استان برگزیده خواهند شد، به بهترین فیلم در بخش سینمای ایران، این جایزه را اهدا می‌کنند.

جایزه اصلی سازمان سیفژ (سازمان بین‌المللی فیلم‌های کودک و نوجوان) نیز به تشخیص هیأت داوران، به کارگردان و یا تهیه کننده بهترین فیلم بلند جشنواره اهدا خواهد شد.

همچنین هیأت داوران یک دیپلم افتخار نیز به یک فیلم کوتاه یا پویانمایی کوتاه اهدا می‌کند.

در این دوره آثار مورد توجه مبتنی بر آموزه‌های اعتقادی، اخلاق نیکو، سبک زندگی، احترام به نهاد خانواده و همنوعان، نشاط و شادی، امید و اعتماد به نفس، تلاش برای پیشرفت، مسئولیت پذیری اجتماعی، دوستی با طبیعت و آمادگی مخاطب برای مواجهه با چالش‌های دنیای آینده است.

۷۵۳۲/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =