۴ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۴:۱۱
کد خبرنگار: 3005
کد خبر: 83451348
۰ نفر

برچسب‌ها

تحلیلگر صهیونیست: اسرائیل در جنگ یمن به عربستان کمک می کند

تهران – ایرنا – «ران ایدلیست» تحلیلگر امور امنیتی روزنامه صهیونیستی «معاریو» نوشت: اصرار اسرائیل برای رابطه با عربستان، پای این رژیم را به جنگ یمن باز کرد.

به گزارش یکشنبه شب پایگاه «العربی الجدید» ایدلیست در مقاله ای در روزنامه معاریو افزود: این دخالت در راستای خدمت به رژیم عربستان انجام شده است.

وی اضافه کرد: تل آویو دلیل دخالت خود در جنگ یمن را دفاع از منافع خود در دریای سرخ اعلام می کند درحالی که واقعیت این است که این اقدام با هدف کمک به عربستان و نابودی حوثی ها انجام شده است.

ایدلیست این دخالت را در چارچوب دخالت های محرمانه ارتش رژیم صهیونیستی در مناطق مختلف ارزیابی می کند.

وی با انتقاد از دخالت نظامی در یمن افزود: آیا مشکلات جدی امنیتی رژیم صهیونیستی برطرف شده که نظامیان ما وقت دخالت در تحولات یمن را داشته باشند.

این تحلیلگر صهیونیست نوشت: ارتش اسرائیل در یمن مانند مزدورانی عمل می کند که برای خدمت به عربستان و امریکا می جنگند.

ایدلیست اضافه کرد: سران رژیم صهیونیستی(اسراییل) از حربه محرمانه بودن اطلاعات برای انحراف افکار عمومی و سرپوش گذاشتن بر دخالت های اشتباه در میدان های منطقه استفاده می کند.

وی از مسئولان کنونی رژیم صهیونیستی خواست از اشتباهات مسئولان پیشین و دخالت در اموری که سودی برای اسرائیل ندارد درس بگیرند.

ایدلیست، دخالت در یمن را کودکانه توصیف کرد.

وی افزود: اهداف سیاسی شخصی مسئولان اسرائیلی نقش مهمی در ورود به چنین دخالت هایی دارد و اکنون نیز اصرار بر رابطه با «معشوقه عربستانی»، کار رژیم را به دخالت در جنگ یمن رسانده است.

این کارشناس امنیتی روزنامه معاریو نوشت: رژیم صهیونیستی پس از ناکام سعودی ها از یکسره کردن کار حوثی ها وارد درگیری های یمن شده است.

ایدلیست اضافه کرد: مشارکت نظامی رژیم صهیونیستی(اسراییل) در جنگ یمن باعث شد که حوثی ها، تل آویو را به ترور «ابراهیم بدرالدین الحوثی» برادر رهبر انصارالله متهم کنند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =