۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۲۸
کد خبرنگار: 2862
کد خبر: 83451254
۰ نفر

برچسب‌ها

وعده های داده شده در شورای اداری بخش مرکزی قم در حال تحقق است

قم - ایرنا - استاندار قم گفت: وعده های داده شده در جلسه شورای اداری بخش مرکزی قم در حال انجام است، و برای بهره برداری از این طرح ها به این بخش سفر خواهیم کرد.

بهرام سرمست شامگاه یکشنبه در آیین بهره برداری از ۱۶۷ طرح بخش مرکزی در مسجد دو طفلان مسلم روستای لنگرود از توابع این بخش ضمن گرامیداشت هفته دولت اظهار داشت: در این هفته یاد و نام شهیدان دولت بویژه رجایی و باهنر را گرامی می داریم، و پروژه هایی که انجام شده نیز ارزانی مردم می باشد.
وی بیان داشت: دولتمردان خدمتگذاری  به مردم را وظیقه خود می دانند.
استاندار قم با اشاره به سفر هشتم مرداد ماه خود به بخش مرکزی و برگزاری جلسه شورای اداری این بخش گفت: در آن جلسه وعده هایی داده شده و طبق گفته فرماندار طرح های وعده شده در حال انجام است و برای افتتاح آن خدمت مردم این بخش خواهیم رسید.
۱۶۷ طرح با اعتباری بالغ بر ۱۷۷ میلیارد ریال در بخش مرکزی قم به بهره برداری رسید.
بخش مرکزی قم با بیش از هفت هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع دارای ۲ دهستان قنوات و قمرود است که جمعیتی حدود ۳۵ هزار تن دارد.
 استاندار قم در دومین روز از هفته دولت به همراه برخی از مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی این استان عصر یکشنیه با سفر به بخش های سلفچگان، کهک و مرکزی طرح های مختلفی را در حوزه های آبخیزداری، مسکن، بهداشت و درمان، آبرسانی، آسفالت و جدول گذاری افتتاح کرد.
 فرماندار قم نیر در این آیین اظهار داشت: در هفته دولت ۳۱۲ طرح با اعتباری بالغ بر ۶۷۰ میلیون ریال در بخش های پنج گانه قم به بهره برداری می رسد.
مرتضی حیدری افزود: از این طرح ها ۲۶۲ طرح با ۱۳۰ میلیارد ریال اعتبار مربوط به دهیاری ها است.
وی بیان داشت: ۱۰ طرح بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شامل طرح های هادی روستایی نیز از دیگر طرح ها است، و اعتبار آن بالغ بر ۵۷ میلیون ریال   می باشد.
وی با اشاره به ۲۸ طرح در حوزه جهاد کشاورزی و منابع طبیعی اعتبار آن را ۴۵۳ میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: ۱۲ طرح نیز مربوط به اداره کل اوقاف و امور خیریه، دانشگاه علوم پزشکی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، آب و فاضلاب روستایی و ورزش و جوانان است که اعتبار آن چهار میلیارد ریال است.
استان قم دارای یک شهرستان به همین نام و پنج بخش جعفریه، مرکزی، خلجستان، کهک و سلفچگان است.
فرماندار قم با گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت: توجه به محرومان سیره این دو شهید بزرگوار است و ما مسئولان نیز با تاسی از این بزرگان نوکری مردم را بزرگترین افتخار برای خود می دانیم و سفر به نقاط روستاهایی و دیدار با ساکنان مناطق محروم نیز از مهمترین برنامه های هفته دولت به شمار می آید.
دوم تا هشتم شهریور به مناسبت سالروز انفجار دفتر نخست وزیری و شهادت محمد علی رجایی و حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد باهنر به نام هفته دولت نام گذاری شده است.
عضو شورای اسلامی بخش مرکزی نیز در این آیین با اشاره به برخی مطالبات روستای لنگرود احداث تقاطع های غیر همسطح و ورودی و خروجی به این روستا از طریق دو محور قدیم قم - کاشان و قم - کهک و آزاد سازی املاک در حریم جاده را از جمله آن برشمرد و گفت: طرح تقاطع غیر همسطح و راه دسترسی به روستای لنگرود در اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای قم به تصویب رسیده، و اجرای آن نیازمند تخصیص اعتبار لازم است.
علی مرادی افزود: روستای لنگرود با ۲ هزار و ۴۲۵ تن جمعیت و ۷۰۰ خانوار در نزدیکترین حریم خدماتی و حوزه استحفاظی شهر قم قرار گرفته است، از این رو باید اقدام های لازم در رابطه با تامین مسکن جوان روستایی با مناسبترین قیمت انجام شود.
وی با بیان کارهای زیربنایی این موضوع از طریق اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان انجام شده است، گفت: تاکنون از محل تملک اراضی ملی حتی یک متر مربع هم به تامین مسکن بخش مرکزی و روستای لنگرود اختصاص پیدا نکرده است.
رئیس شورای اسلامی روستای لنگرود همچنین با اشاره به مشکل های بهداشتی و درمانی روستای لنگرود تصریح کرد: احداث ساختمان پزشکان و حضور پزشک به صورت تمام وقت و  در ساعت های غیر اداری از مطالبه های جدی اهالی روستای لنگرود می باشد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود احداث ناحیه صنعتی را نیز مورد توجه قرار داد، و ابراز داشت: نبودن ناحیه صنعتی در بخش مرکزی باعت شده تا جوانان در کارگاه های غیر مجاز ایجاد شده در زمین های کشاورزی مشغول به کار شوند.
۷۴۰۳/ ۶۱۳۳/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =