۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۲۰
کد خبرنگار: 2084
کد خبر: 83451253
۰ نفر

برچسب‌ها

جمهوری اسلامی ارتقاء جایگاه ورزش بانوان را دنبال می‌کند

سمنان-ایرنا- مسوول بسیج جامعه زنان کشور گفت: ورزش بانوان، پیشرفت و ارتقای سطح کیفی آن، از اهداف نظام جمهوری اسلامی است.

مینو اصلانی شامگاه یکشنبه در آیین افتتاح المپیاد ورزشی بسیجیان دختر کشور در سالن ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان افزود: ورزش بانوان موضوعی اساسی برای نظام اسلامی است که برگزاری مسابقات قهرمانی و ساخت اماکن ورزشی، نشانه این امر است.
وی ادامه داد: حضور دختران مسلمان با پوشش اسلامی در مسابقات بین المللی، عاملی برای حفظ عزت و کرامت زنان است.
اصلانی به روی آوردن شمار زیادی از دختران غربی به حجاب اشاره کرد و گفت: امروز زنان مسلمان با حجاب و حضور خود در جوامع بین المللی، حفظ حجاب و فواید آن را به جهان صادر می کنند.
وی تصریح کرد: در حالی که بسیاری از زنان غربی بازیچه دست تبلیغات هستند، زن مسلمان کرامت خود را به رخ جهانیان می کشد.
اصلانی گفت: امروز جنبش های بسیاری در حمایت از پوشش و حجاب در جهان به وجود آمده است که این موضوع نشانه بسیار خوبی برای جامعه اسلامی است.
وی ورزش را وسیله ای برای رسیدن به قله ها دانست و عنوان کرد: ورزشکاران در کنار ورزش کردن باید در مباحث فرهنگی، اخلاقی، اجتماعی و اقتصادی نیز رشد داشته باشند.
مسوول بسیج جامعه زنان کشور خاطر نشان کرد: شکل گیری سلامت، نشاط اجتماعی و روحیه خودباوری در بانوان از اثرات مهم حضور زنان در صحنه های بین المللی است.

ششمین دوره المپیاد ورزشی بسیجیان دختر کشور در دامغان با عنوان جام اقتدار با حضور ۸۰۰ نفر از دختران بسیجی از ۳۱ استان کشور، از سه شهریور به مدت سه روز در دامغان در هفت رشته تیراندازی، تیر و کمان، جودو، کاراته، تکواندو، دو و میدانی و ووشو، آغاز شده است.

۹۸۵۶/۷۴۰۸