۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۳۰
کد خبرنگار: 2279
کد خبر: 83451239
۰ نفر

برچسب‌ها

هیات‌های مذهبی آسیب‌های اجتماعی را مدنظر قرار دهند

شهرری- ایرنا- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: هیات‌های مذهبی نباید نسبت به معضلات و آسیب‌های اجتماعی بی‌تفاوت باشند بلکه جامعه، زندگی و خانواده را مورد توجه قرار دهند و در این خصوص احساس مسئولیت کنند.

به گزارش ایرنا،حجت الاسلام علی اصغر سهرابی شامگاه یکشنبه در همایش «محرم؛ آسیب‌ها، فرصت‌ها و تهدیدها» در سپاه سیدالشهدا(ع) شهرری تصریح کرد: امسال محور عزاداری‌ها بر اساس ماموریت ویژه‌ رهبری به مداحان، محور قرار دادن مسائل و موضوعات خانواده و اهمیت تبیین بیانیه گام دوم انقلاب خواهد بود.

وی با بیان اینکه هر سال با فرا رسیدن ایام محرم و عزاداری، آسیب‌ها، تحریف‌ها و بدعت‌ها نیز بیشتر نمود پیدا می‌کند، افزود: دغدغه هیات‌های عزاداری باید حول محور خانواده باشد و به این نکته توجه ویژه شود.

سهرابی با بیان اینکه ساماندهی لازم برای برگزاری مراسم عزاداری سیدالشهدا(ع) انجام شده است، اظهار داشت: دستگاه‌های امنیتی، انتظامی و قضایی برای مقابله با آسیب‌ها، بدعت‌ها و خرافات در این ایام همکاری می‌کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران همچنین اظهارداشت: ۷۰۰ نفر از روحانیان حوزه علمیه قم همزمان با ماه محرم به مناطق مختلف استان اعزام می‌شوند. 

وی با بیان اینکه ۲۶ هزار هیات مذهبی در استان تهران فعال است، اظهار داشت: ۱۳ هزار هیات فعال مستمر و ۱۳ هزار هیات موردی مجوز دار در ایام محرم امسال فعالیت می کنند که مبلغان به این هیات‌ها اعزام می شوند.

همایش «محرم؛ آسیب‌ها، فرصت‌ها و تهدیدها» شامگاه یکشنبه با حضورحجت الاسلام سهرابی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران، فرمانداران شهرستان ری و جمعی از فرماندهان سپاه و نیروی انتظامی استان تهران در سالن جنگروی سپاه سیدالشهدا(ع) در شهرری برگزار شد.

۶۰۰۳/۱۹۷۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =