۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۴۹
کد خبرنگار: 914
کد خبر: 83451229
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۵ طرح عمرانی در آذربایجان‌شرقی به بهره‌برداری رسید

تبریز-ایرنا- در پایان دومین روز از هفته دولت تعداد ۳۵ طرح عمرانی، خدماتی، تولیدی و کشاورزی در آذربایجان‌شرقی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش عصر یکشنبه ایرنا، این طرح ها در شهرهای تبریز، بستان آباد، اهر، مراغه، ملکان و میانه به بهره برداری رسید که برای آنها حدود ۱۵۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

امروز چهار طرح عمرانی و زیربنایی با ۱۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار در شهرستان بستان‌آباد به بهره‌برداری رسید که طرح های عمرانی دهیاری کرگان با ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار شامل جدول گذاری، اجرای کانیوو و زیرسازی و آسفالت ریزی معابر که با مشارکت دهیاری و بنیاد مسکن شهرستان بستان آباد، طرح های دهیاری روستای الوار با ۵ میلیارد ریال اعتبار در قالب احداث خیابان امام رضا و آسفالت معابر و جدول گذاری، افتتاح آسفالت محوطه مدرسه ای در روستای آلانق با ۲ میلیارد ریال، بهره برداری از طرح ارتقاء تکنولوژی اینترنت تلفن همراه از G۲ به G۳ با ۷ میلیارد ریال اعتبار در روستای آلانق را شامل می شد.

افتتاح ۳ طرح عمرانی، خدماتی و آبرسانی در شهرستان ملکان شامل آسفالت ریزی ۳۰متری خیابان شقایق به طول ۶۰۰متر،  فاز دوم طرح هادی روستای تپه اسماعیل آباد به طول ۶۰۰متر و افتتاح کانال آبرسانی روستای قلعه جوق به طول یک کیلومتر است که در مجموع برای آنها ۱۲میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال هزینه شده است.

امروز همچنین  ۹ طرح عمرانی خدماتی با ۶ میلیارد و ۶۱۰ میلیون تومان اعتبار در میانه از دیگر اقدامات دولت در آذربایجان شرقی بود که طی آن زیرساخت برق و روشنایی مساکن مهر، اصلاح فیدر بندی کلیدخانه جدید برق میانه، احداث و توسعه خط شبکه و پست برق، لوله گذاری خط انتقال گاز شهر میانه، جدولگذاری، زیرسازی، بهسازی و آسفالت،  اصلاح جداول کمربندی ساحلی و پلی کلینیک شبانه روزی تامین اجتماعی میانه افتتاح شد.

امروز ۱۲ طرح گازرسانی، برق‌رسانی و کشاورزی در مراغه از دیگر برنامه های افتتاح امروز در استان بود که طی آن هفت طرح برق‌رسانی شامل افتتاح پست سیار ۱۳۲ کیلوولت اوحدی، خط ۲۰ کیلو ولت زمینی میدان مولوی، خط ۲۰ کیلو ولت هوایی و پست برف فلسطین شمالی، خط ۲۰ کیلوولت شهرک الهیه، احداث خط ۲۰ کیلوولت و اصلاح مسیر و پست هوایی روستاهای داش آتان و نوا با ۱۱ میلیارد تومان اعتبار به بهره‌برداری رسید.

همچنین سه طرح گازرسانی به روستاهای قره کند موسوی، جمال آباد و محسن آباد با یک میلیارد و ۱۶۴ میلیون تومان اعتبار در روز دوم هفته دولت در مراغه به بهره‌برداری رسید.

افتتاح ۲ طرح آبیاری قطره‌ای از دیگر طرح‌های بهره‌برداری شده در بخش کشاورزی این شهرستان در روز دوم هفته دولت بود و طی آن سیستم آبیاری قطره‌ای در مزرعه رضا فرهودی در روستای کامل آباد با هفت هکتار مساحت و با ۱۸۰ میلیون تومان و اشتغال زایی سه نفر به صورت مستقیم و پنج نفر غیرمستقیم و نیز اراضی مزرعه محمد محمدصادقی در روستای قوزلوجه با ۱.۷ هکتار مساحت و با ۸۰ میلیون تومان هزینه افتتاح شد.

۸ طرح برقی و مخابراتی با هزینه‌کرد ۴۲ میلیارد ریال در اهر از دیگر برنامه های دولت بود که این طرح ها شامل احداث شبکه روشنایی معابر بین پل مقاومت و میدان شورا و خیابان انصار، احداث شبکه ۴۰۰ ولت جهت واگذاری انشعاب به متقاضیان شهری و روستایی، احداث شبکه فیبر نوری از پست ۲۳۰ کیلو ولت تا اداره برق، احداث شبکه ۲۰ کیلو ولت هوایی خروجی جاده کلیبر تا گورستان آیت الله برقی، نیرو رسانی به متقاضیان با احداث خطوط ۲۰ کیلو ولت و پست توزیع هوایی، نصب و اصلاح لوازم اندازه گیری مشترکین مصارف عادی و سنگین و برق رسانی به پاساژ امیر کبیر با احداث خط ۲۰ کیلو ولت و تجهیز پست توزیع زمینی و فیبر نوری خانگی ماست.

اجرای طرح توسعه «اپرون» غربی فرودگاه تبریز که فضای پارکینگ‌ آنرا ۲ برابر افزایش داد با هزینه ۳۲ میلیارد ریال از دیگر طرح های افتتاح شده امروز بود.

۳۰۳۸/۵۱۸

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =