طرح بورسیه تحصیلی جوانه ها در سال تحصیلی جدید اجرا می شود

اهواز-ایرنا- استاندار خوزستان گفت: دستور اجرای طرح بورسیه تحصیلی جوانه ها را برای سال تحصیلی ۹۹-۹۸  استان صادر می‌کنم و اعطای این بورسیه با محوریت دانش آموزان  مناطق محروم و روستایی است.

به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی شامگاه شنبه در نشست شورای اداری استان که با محوریت پروژه مهر و بازگشایی مدارس در تالار امام رضا شرکت نفت در اهواز برگزار شد  بیان کرد: طرح بورسیه تحصیلی دانش آموزان خوزستان برای نخستین بار در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ در استان انجام گرفت و در سال تحصیلی جدید نیز این طرح با افزایش ظرفیت تعداد بورسیه  انجام می گیرد.

وی با بیان اینکه بعد از خانواده مهمترین نهاد تاثیر گذار بر پرورش و اجتماعی کردن کودکان و نوجوانان آموزش و پرورش است ادامه داد: تقویت این ۲ نهاد بر عهده مسئولان است چرا که  محرک توسعه در جامعه نیروی انسانی است و آموزش و پرورش می تواند نیروی توانمند هر جامعه را پرورش دهد به همین جهت توجه به آموزش و پرورش برای تمامی مسئولان و دستگاه های اجرایی و شرکت ها ضروری است.

استاندار خوزستان با اشاره به کارهای انجام شده در استان برای بهبود شرایط آموزشی افزود: افزایش ساخت و ساز مدرسه، اجرای طرح بورسیه تحصیلی دانش آموزان به نام جوانه ها، طرح جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل و برچیدن مدارس کانکسی از جمله برنامه های تقویت کیفیت آموزش در استان بوده است و باید تمام ظرفیت‌ها در دولت و صنایع  در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد.

استاندار خوزستان با تاکید بر آماده سازی مدارس با توجه به نزدیک شدن به ماه مهر افزود: مسئول بازگشایی مدارس در سطح شهرستان‌ها فرمانداران ، بخشداران و دهیاران هستند و دهیاران و بخشداران از اعتبارات خود برای زیبا سازی و آماده کردن مدارس هزینه کنند.

وی با بیان اینکه امسال دانش آموزان در مناطق محروم استان نیز رتبه های برتر کسب کردند اظهار داشت: به عنوان مثال  رتبه ۲۷۵ کنکور توسط یک دانش آموز عشایر رامهرمزی و رتبه ۱۷ کنکور را نیز یک دانش آموز از باغملک کسب کردند و این رتبه ها نشان از بهتر شدن شرایط و تلاش تمامی دستگاه های مربوطه در جهت بالا بردن کیفیت آموزش و موفقیت‌های بیشتر در رتبه های کنکور استان است.

وی همچنین با اشاره به درخشش " فاطمه عبادی" یک بانوی ماهشهری در مسابقه کشوری عصر جدید افزود: امید است که همواره فرهیختگان و نخبگان و هنرمندان و دانش آموزان خوزستان در سطح ملی و بین المللی  افتخارآفرینی کنند .

 وی ادامه داد: دولت در سال های اخیر با مشکلات زیادی مواجه بوده است و دشمنان این نظام به خصوص آمریکا همواره تلاش کرده است که به ایران آسیب وارد کند و از تمامی امکانات خود استفاده کرده است اما مسئولان و دولتمردان ایران با پای کار بودن و تلاش شبانه روزی مانع وارد شدن هر گونه خدشه و آسیبی به نظام و کشور شدند.

شریعتی با اشاره به فرا رسیدن هفته دولت ادامه داد: امسال در بزرگداشت این هفته ۴۶۹ پروژه عمرانی با اعتبار پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال بهره برداری خواهند شد.

استاندار خوزستان بر حضور تمامی دستگاه های اداری در نمایشگاه هفته دولت و معرفی خدمات دولت به مردم تاکید کرد.

طرح بورسیه تحصیلی به نام جوانه ها برای نخستین بار در کشور در خوزستان در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ با همکاری خیران ، آموزش و پرورش و استانداری در راستای حمایت از دانش آموزان مناطق محروم انجام گرفت.

در این طرح که با برگزاری آزمون در بین مدارس مناطق محروم استان انجام گرفت به یک هزار دانش آموز که نمره قبولی در این آزمون را کسب کردند بورسیه تحصیلی به مبلغ ۱۰ میلیون ریال پرداخت شد.

۷۱۵۸/۶۰۶۴

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =