دفاع مقدس نباید تنها به یک کانال خلاصه شود

شهرکرد - ایرنا- رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با بیان اینکه بنیاد مسوولیت راهبردی در این حوزه دارد، گفت : ارزش های دفاع مقدس نباید تنها به یک کانال خلاصه شود و باید از طریق مووسسات و نهادهای مختلف برای نسل جوان تبیین شود.

سردار بهمن کارگر عصر روز یکشنبه در نشست با جمعی از پیشکسوتان دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری در مجتمع فرهنگی تالار شهرکرد افزود : بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ،مدعی العموم حوزه دفاع مقدس است تا از تحریف ها در این زمینه جلوگیری کند.

به گفته وی، پیشکسوت به منظور بازنشسته نیست و پیشکسوتان گنجینیه ای از سالها رشادت و ایثارگری در دفاع مقدس هستند و بازنشسته پیوسته در نیروهای مسلح همین پیشکسوتان جبهه و جنگ در سالهای دفاع مقدس هستند.

کارکر افزود: جوان های زمان کنونی از جوانان ابتدای انقلاب، با توجه به هجمه زیادی که دشمن علیه انقلاب اسلامی دارد ، افرادی پویاتر هستند و در جنگ فرهنگی در برابر دشمن جوانان ایستاده اند.

به گفته وی، مقام معظم رهبری تهاجم فرهنگی را شبیه بمب شیمیایی می دانند که اگر چه ترکش ندارد ولی اثر آن ماندگار است و تهاجم فرهنگی تاثیر خود را در نسل های آینده خواهد گذاشت.

کارگر یادآور شد: پیشکسوتان انقلاب و دفاع مقدس ، سیره امام راحل و شهدا را در دوران خود درک کرده اند و این نعمت بزرگی است که برای دفاع از مهین پیشکسوتان جهاد و شهادت پیشگام شدند و الگوی برای مردم فلسطین و غزه و لبنان شدند.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: در ابتدای دوره دفاع مقدس ایران حتی در ساخت سیم خاردار و گونی سنگر توان اجرایی نداشت ولی اکنون ایران در انرژی صلح امیز هسته ای یکی از قدرتهای جهانی شده است.

کارگر ، با بیان اینکه ایران در طول ۴۰ سال انقلاب تحریم شده است، گفت : ایران امروز در مسائل دفاعی خودکفاست و ترامپ هیچ کاری نمی تواند نسبت به ایران بکند و این مساله در سقوط پهپاد جاسوسی آمریکا روشن و مشخص شد.

به گفته وی، قدرت بازدارنده ایران ، از اقتدار قدرت دفاعی ایران است و دشمن نیز به خوبی به این مساله پی برده است.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت : دفاع مقدس تنها به یک کانال خلاصه نشود و مووسسات مختلف در حوزه های دفاع مقدس فعالیت کند و این بنیاد به عنوان ستاد راهبردی عمل می کند.

به گفته وی ، مجتمع های باغ موزه های دفاع مقدس باید محلی برای ارتباط بین پیشکسوتان جهاد و شهادت با نسل جوان باشند.

به گزارش ایرنا، در این نشست جمعی از پیشکسوتان جهاد و دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری دیدگاه های خود را ارائه دادند.

چهارمحال و بختیاری در ۸ سال دفاع مقدس در قالب تیپ قمر بنی هاشم و نیروهای مسلح بیش از دو هزار و ۴۰۰ شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرد.

۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =