۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۴۱
کد خبرنگار: 914
کد خبر: 83451195
۰ نفر

برچسب‌ها

10 طرح عمرانی و خدماتی در خداآفرین افتتاح شد

تبریز-ایرنا- همزمان با دومین روز از هفته دولت تعداد ۱۰ عنوان طرح عمرانی، خدماتی، بهداشتی و درمانی، تولیدی و کشاورزی در شهرستان خداآفرین افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، فرماندار خداآفرین در مراسم  افتتاح این پروژه ها، بهره برداری از برق رسانی به روستاهای محمودکاغی وارزین، خانه بهداشت روستاهای پسیان و کنزرود، آسفالت راه روستای پسیان، بهسازی وآسفالت راه روستای قاقالو، افتتاح کانال آبیاری عمومی کشاورزی در روستای طوعلی علیا، افتتاح روکش آسفالت جاده مرزی در محور عاشقلو  به طول ۱۳۰۰متر، افتتاح ساحل بندی روستای تاتار علیا و افتتاح کارگاه بسته بندی حبوبات در شهر عاشقلو را از جمله این طرح ها بیان کرد که با هزینه بیش از  ۴۰ میلیارد ریال در بخش منجوان به بهره برداری رسیدند.

علی امیری راد اضافه کرد: برق رسانی به روستای محمودکاغی با اعتبار ۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال و با ۴ کیلومتر فشار متوسط و ۳۵۰ متر فشار ضعیف و یک دستگاه ترانس ۵۰ کیلوولت آمپر بکاربرده شده و با بهره مندی ۲۲ نفر جمعیت از نعمت برق محقق شد؛ همچنین برای برق رسانی به روستای ارزین با اعتبار ۳ میلیارد و ۷۲۰میلیون ریال، یک کیلومتر و ۷۰۰ متر فشار متوسط و ۲۰۰ متر فشار ضعیف و ۲۵کیلوولت آمپرترانس استفاده شده و تعداد ۱۷ نفر جمعیت  از نعمت روشنایی برق بهره مند شدند.

وی افزود: بهسازی و آسفالت راه روستاهای قاقالو به طول ۳۶۰۰ متر و با هزینه ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات استانی  و با تعداد ۲۲ خانوار بهره مند از آن و احداث , زیرسازی و آسفالت راه روستای پسیان به طول ۲۶۰۰ متر با اعتبار  ۱۰ میلیارد ریال و تعداد ۸۰ خانوار  بهره مند در سه روستای پسیان , تیموربیگلو و کریم خانلو از جمله طرحهایی بود که در این شهرستان بهره برداری شد.

امیری راد گفت: روکش آسفالت جاده مرزی در محور عاشقلو به طول یک ونیم کیلومتر و با اعتبار ۳میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال از دیگر پروژه هایی بود که امروز با حضور مسئولان  افتتاح شد؛ برای روکش آسفالت این جاده با احتساب ۴۵کیلومتر در محوراسکانلو به سمت اصلاندوز ۶۰ میلیارد ریال هزینه می شود. 

وی افزود: خانه بهداشت روستاهای پسیان و کنزرود از دیگر  پروژه های افتتاحی امروز درخداآفرین بود که هرکدم با هزینه دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و در زمینی به مساحت ۱۲۰ متر احداث و تجهیز شده است.

 امیری راد همچنین گفت: افتتاح کانال آبیاری عمومی کشاورزی به طول یک و نیم کیلومتر و با اعتبار دو میلیارد  و 500 میلیون ریال  از محل اعتبارات دولتی و ۵۰۰ میلیون ریال مشارکت خیر روستایی احداث و برای ۶۱ هکتار از اراضی زراعی و باغی در روستای طوعلی علیا مورد بهره برداری قرار گرفت .

کارگاه تولیدی و بسته بندی حبوبات و غلات بخش خصوصی در شهر عاشقلو با اعتبار ۵ میلیارد ریال و با ظرفیت تولید سالانه ۵۰ تن و با اشتغال زایی برای ۵ نفر  از جمله طرحهایی بود که امروز افتتاح شد .

امروز همزمان با دومین روز از هفته دولت همچنین ساحل بندی روستای تاتار علیا به طول ۱۰۳ متر به عرض ۷متر و ۱۸۰۰ متر خاکبرداری و ۹۵۰ متر دیوارچینی و نرده کشی با اعتبار دو میلیارد ریال از محل دهیاری و با یکصد میلیون ریال مشارکت مردمی افتتاح شد.

۷۴۶۸/518

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =