۱۰۶ طرح عمرانی در خراسان جنوبی افتتاح شد

بیرجند - ایرنا - ۱۰۶ طرح عمرانی، اقتصادی و خدماتی در دومین روز هفته دولت با اعتبار بیش از ۳۲ میلیارد و ۹۶۴ میلیون تومان در استان خراسان جنوبی به بهره‌برداری رسید.

از مجموع طرح‌های افتتاح شده ۲۷ طرح با اعتبار ۱۰ میلیارد و ۸۴ میلیون تومان امروز (یکشنبه) با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی در شهرستان سرایان افتتاح شد که حدود ۳۵ هزار نفر از مزایای این طرح‌ها برخوردار شدند.

بهسازی معابر ۱۷ روستا، افتتاح سایت اینترنتی پرسرعت روستایی چاه غیاث، گازرسانی به هفت واحد صنعتی و تولیدی، عملیات بهسازی محور بیرجند - سه قلعه، روکش آسفالت گرم ۱۰ کیلومتر از راه‌های سرایان از مهمترین طرح‌های افتتاحی این شهرستان بود.

۱۴ طرح عمرانی و کشاورزی با اعتبار سه میلیارد و ۷۹۱ میلیون تومان در شهرستان مرزی نهبندان به بهره‌برداری رسید که بیش از ۳۰ هزار نفر از مزایای آنها برخوردار شدند.

طرح پرورش شتر داشتی، طرح آبیاری تحت فشار، افتتاح ساختمان دهیاری روستاهای گرم تمام ده، مرمت و بازسازی چهار رشته قنات، احداث استخر ذخیره آب، افتتاح چند طرح عمرانی شهرداری شوسف از مهمترین طرح‌های افتتاحی شهرستان نهبندان در دومین روز هفته دولت بود.

همزمان با دومین روز هفته دولت ۲۴ طرح با سرمایه‌گذاری چهار میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان در شهرستان زیرکوه به بهره برداری رسید که حدود ۲۰ هزار نفر از مزایای این طرح‌ها بهره‌مند شدند.

افتتاح جنگل‌کاری با نهال توام با هلالی آبگیر، سیل بند خاکی استند، تامین برق، بهینه سازی شبکه‌های برق به نمایندگی روستاهای بخش شاسکوه به نمایندگی از ۹ پروژه، حفرچاه تامین آب شرب دام ۱۰ محله عشایری، زیرسازی و آسفالت  معابر به نمایندگی از پنج پروژه روستاهای بخش شاسکوه، اجرای جدول و کانیوو، زیرسازی و آسفالت معابر شهر آبیز به نمایندگی از ۶ پروژه شهری و افتتاح بهسازی و آسفالت محور آبیز- حاجی آباد از جمله این پروژه‌ها بود.

امروز همچنین ۲۲ طرح در شهرستان قاین، هفت طرح در شهرستان طبس، هفت طرح در شهرستان بشرویه و پنج طرح در شهرستان سربیشه افتتاح شد.

با بهره‌برداری از ۱۰۶ طرح در بخش‌های مختلف امروز حدود ۱۸ هزار خانوار از مزایای آنها بهره مند شدند.

یک هزار و ۱۹ طرح عمرانی و زیربنایی در استان خراسان جنوبی با اعتبار هشت هزار و ۵۶۵ میلیارد ریال در هفته دولت افتتاح یا کلنگ‌زنی می‌شود که از این تعداد ۹۸۰ طرح با اعتبار چهار هزار و ۹۸۵ میلیارد ریال به بهره برداری می‌رسد.

همچنین عملیات اجرایی ۳۹ طرح با پیش بینی اعتبار سه هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال در این استان مرزی آغاز می‌شود.

دوم تا هشتم شهریور هفته دولت نام‌گذاری شده است.

۷۵۵۷*۳۰۲۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =