۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۱۱
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 83451170
۰ نفر
۹۸ درصد جمعیت لرستان پرونده الکترونیک سلامت دارند

خرم‌آباد - ایرنا - معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: ۹۸ درصد جمعیت استان در واحدهای بهداشتی پرونده الکترونیک دارند.

به گزارش ایرنا ، محمدعلی دریک روز یکشنبه در نشست با خبرنگاران در تالار ابن سینا بیمارستان شهید رحیمی بیان کرد: مجموعه های بهداشت در دانشگاه های علوم پزشکی  علاوه بر نظارت وزارتخانه از طریق سازمان جهانی نیز نظارت می شوند.

وی با بیان اینکه ۶۴۷ خانه بهداشت در استان فعال است ،عنوان کرد: در این راستا  ۱۲۰ پایگاه سلامت شهری، ۴۳ مرکز شهری و ۱۱۳ مرکز روستایی در استان وجود دارد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان اضافه کرد: اجرای  پرونده الکترونیک سلامت در مراکز بهداشتی استان در حال انجام است و ۹۸ درصد جمعیت استان در واحدهای بهداشتی پرونده الکترونیک دارند و دو درصد مابقی نیز مربوط به جمعیت نظامی و یا عشایر کوچ رو است.

دریک با بیان اینکه یک میلیون و ۶۵۳ هزار نفر در استان یک بار خدمت از مراکز بهداشتی دریافت کرده اند، عنوان کرد:بر اساس رصد وزارت بهداشت میزان رضایت ۹۵ درصد گزارش شده است.

وی ادامه داد: در حوزه شناسایی و اقدامات برای بیماران اچ آی وی در استان در سال گذشته رتبه برتر کسب شد که سفر مطالعاتی خارج از کشور برای نیروهای مربوطه در نظر گرفته شد.

دریک گفت: در۲ هزارو ۳۰۱ ایستگاه ثابت و سیار و موقت فشار خون ۹۸ درصد جمعیت هدف گرفته شده است و رتبه سوم کسب شد.

وی افزود: برنامه پزشک خانواده روستا در برنامه سوم، چهارم، پنجم و ششم توسعه لحاظ شده است و برای تمام شهروندان و جمعیت کشور در نظر گرفته شد و با محدودیت های پیش رو با شروع طرح تحول سلامت برنامه پزشک خانواده شهر برای مناطق حاشیه انجام شد.

وی اظهار داشت: در این راستا ۴۳۰ نیروی بهداشتی متخصص جذب شده اند که در مجموع در برنامه پزشک خانواده شهری ۷۳۵ نفر مشغول ارائه خدمات هستند.

۷۲۷۴/۶۰۶۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =