۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۴۸
کد خبرنگار: 1449
کد خبر: 83451159
۰ نفر

برچسب‌ها

آغاز جشنواره تئاتر در ملایر

همدان_ ایرنا_ چراغ سی و یکمین جشنواره تئاتر استان همدان عصر /یکشنبه/ در ملایر روشن شد تا صحنه نمایش بار دیگر شاهد یکه تازی هنرمندان این عرصه باشد.

قطب تئاتر استان همدان به شایستگی فرش قرمز خود را زیر پای هنرمندان نمایش پهن کرد تا بار دیگر میزبان خوبی برای حدود ۲۰۰ هنرمند از سراسر این استان باشد تا بار دیگر برگ دیگری از جشنواره تئاتر را در پله سی و یکم با موفقیت ورق بزند.

هفت گروه هنری از شهرهای همدان، ملایر، بهار، تویسرکان و کبودراهنگ جواز حضور در جشنواره سی و یکم را کسب کردند و با گروه هنری و عوامل اجرایی خود به شهر هنر پرور ملایر رسیدند تا در رقابتی شایسته به جشنواره فجر راه پیدا کنند.

آئین آغاز به کار سی و یکمین جشنواره تئاتر به زیبایی در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد ملایر و با حضور هنرمندان و علاقه مندان به هنر نمایش برگزار شد، آئینی که آغازش با برش کیک طراحی شده به پوستر جشنواره و توسط سیروس همتی بازیگر و کارگردان تئاتر کشور همراه بود.

به گفته سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر، این شهرستان همواره در برگزاری جشنواره های فرهنگی و هنری موفق عمل کرده و در عرصه تئاتر در جایگاه های نخست استان بوده است.

حجت الاسلام طالب ترکاشوند در آئین آغاز به کار این جشنواره بیان کرد: ۲۰ گروه نمایشی پس از فراخوان خواستار شرکت در جشنواره سی و یکم بودند که در نهایت هفت گروه در بخش رقابتی پذیرفته شدند.

آغاز به کار جشنواره تئاتر استان همدان در ملایر


وی برگزاری این جشنواره را فرصتی دیگر برای محک زدن استعدادهای هنری دانست و افزود: از بین هفت گروه نمایشی ۲ گروه برای شرکت در جشنواره فجر انتخاب می شوند.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر ادامه داد: علاوه بر هفت گروه نمایشی نمایش بوم، بام، بیم به کارگردانی حمید محبی از کبودراهنگ در بخش جنبی جشنواره اجرا می شود.

حجت الاسلام ترکاشوند به راهیابی چهار گروه نمایشی از همدان در این جشنواره اشاره کرد و گفت: از ملایر نیز چهار نمایش درخواست شرکت در این جشنواره را داشتند که در نهایت یک نمایش با عنوان چند برش از مغز سرباز برجک شماره چهار به کارگردانی رضا باغبان و بهرام حاجی علی اکبری انتخاب شد.

پخش موسیقی سنتی زنده و اهدای گل به حضار از بخش های جنبی سی و یکمین جشنواره تئاتر در آغازین روز برگزاری بود که گویای هنر خیز بودن ملایر در عرصه های مختلف است و در نخستین اجرای گروه های نمایشی علاقه مندان بسیاری در صف تماشای هنرمندان شهرستان بهار بودند، هنرمندانی که به زیبایی نمایش موسی و ابراهیم و گلهای قرآنی به کارگردانی ابراهیم یمین اسماعیل و محمود غفاری را اجرا کردند.

قرار است گروه های نمایشی در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد و مرکز آموزش هنر اجرا داشته باشند و طبق جدول زمان بندی شده پس از نخستین اجرا که متعلق به شهرستان بهار بود، نمایش بوم، بام، بیم در بخش جنبی و به کارگردانی حمید محبی از شهرستان کبودراهنگ در مرکز آموزش هنر اجرا شود.

در دومین روز جشنواره چهارم شهریور به ترتیب سه نمایش لیلی و مجهول به نویسندگی و کارگردانی سجاد طهماسبی از تویسرکان ساعت ۹ صبح در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد، نمایش ورود آقایان ممنوع به کارگردانی منیژه احمدی و نویسندگی آرش عباسی از همدان ساعت ۱۶ عصر در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد و نمایش طمارزو به نویسندگی و کارگردانی روح الله صالحی از همدان اجرا می شود.

آغاز به کار جشنواره تئاتر استان همدان در ملایر


اجرای نمایش فرجام عجیب زوج نافرجام به کارگردانی مزدک مهیمنی از همدان ساعت ۹، نمایش دختران خوابگاه شماره ۱۳ به نویسندگی و کارگردانی محمدمهدی کلهری از همدان ساعت ۱۶ عصر سه شنبه در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد و نمایش چند برش از مغز سرباز برجک شماره ۴ به کارگردانی رضا باغبان و بهرام حاجی علی اکبری از ملایر در مرکز آموزش هنر از برنامه های زمان بندی در جشنواره است.

سیروس همتی بازیگر و کارگردان تئاتر کشور، حسین صفی کارشناس تئاتر استان و محمدجواد کبودراهنگی داوران حاضر در جشنواره سی و یکم هستند که در کنار آنان محمد قاسمی کارگردان، نویسنده و بازیگر تئاتر نیز برای کارگاه نقد و بررسی حضور دارد.

طبق اعلام اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان حضور برای عموم رایگان است و هنرمندان و علاقه مندان به هنر نمایش می توانند در طول چهار روز برگزاری جشنواره برای تماشای نمایش ها به مرکز آموزش هنر و مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد بیایند.

سی و یکمین جشنواره تئاتر استان همدان که از سوم تا ششم شهریور در ملایر در حال برگزاری است، آیین اختتامیه آن صبح روز چهارشنبه برگزار و  برترین های این جشنواره در پله سی و یکم شناخته می شوند.
۷۵۲۸/۲۰۸۷

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =