پخش مراسم افتتاحیه مسابقات جهانی مهارت در کازان

تهران- ایرنا- امشب ساعت ۲۲ بخش گزیده مراسم افتتاحیه و رژه تیم‌های شرکت کننده و تیم ملی ایران در مسابقات جهانی مهارت 2019 کازان از شبکه آموزش پخش می‌شود.

این شبکه با اعزام گروه برنامه ساز «صبحی دیگر» به تهیه کنندگی سیدرامین موسوی و اجرای نیما کرمی همراه با گروه فنی و تولیدی، مسئولیت انعکاس این مسابقات را برعهده دارند.

شبکه هفت سیما در دوره جدید مدیریتی خود از مهر ماه سال گذشته با ارائه پیشنهاد تعریف دوباره ماموریتی و تصویب معاونت سیما و در نهایت رییس صداوسیما تمرکز کاری خود را به مهارت آموزی توسعه داد و شعار مردم، آموزش و مهارت را به عنوان شعار محوری شبکه معرفی کرد.

ایجاد ستاد مهارت آموزی سیما با محوریت شبکه آموزش، تعریف شبکه های معین مهارتی محور از جمله شبکه های یک، دو، کودک، امید، ایجاد گستره ملی ارتباطات مهارتی با دستگاه ها و نهادهای مرتبط مهارتی کشور، زمینه سازی مراسم ملی مهارتی و استفاده از دستاوردهای مهارتی دیگر کشورها به عنوان موتور توسعه کشور، با توجه به بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب از اهم فعالیت های شبکه آموزش در دوره جدید محسوب می شود.

در این راستا شبکه آموزش با علم به اهمیت مسابقات جهانی مهارت و تبادل تجربیات حرفه ای نقش محوری رسانه ای در این زمینه را بر عهده گرفت.

‌ دومین دوره مسابقات جهانی مهارت امسال از ۳۱ مرداد تا ۶ شهریور با حضور ۱۶۰۰ شرکت کننده در ۴۵ رشته از ۶۳ کشور جهان به مدت یک هفته در شهر کازان روسیه در حال برگزاری است. تیم ملی مهارت جمهوری اسلامی ایران با یازده شرکت کننده در یازده رشته از ۵۲ رشته رسمی در مسابقات شرکت کرده است.

رشته های گرافیک، مکاترونیک، خودرو و اکواترونیک، از جمله رشته هایی هستند که گروه ایرانی در آنها شرکت کرده و با ۶۲ کشور دیگر رقابت می کند.

همزمان کنفرانس جهانی مهارت نیز توسط دانشمندان کشورهای مختلف در کنار مسابقات در حال برگزاری است.

تاکنون در طی دو روز ۳۰ گزارش و ارتباط زنده از محل مسابقات با شبکه های یک، سه، پنج، نسیم و به ویژه شبکه آموزش گرفته شده است.

امشب ساعت ۲۲ بخش گزیده مراسم افتتاحیه و رژه تیم‌های شرکت کننده و تیم ملی جمهوری اسلامی ایران به مدت ۴۰ دقیقه از شبکه آموزش پخش خواهد شد.

این ابتکار صداوسیما در انعکاس جهانی مهارت و حضور تیم ملی ایران در این مسابقات، با محوریت شبکه آموزش علاوه بر آنکه در راستای محورهای راهبردی بیانیه گام دوم جمهوری اسلامی ایران و نقش جوانان در چهل ساله دوم است، تاثیر جدی و جدیدی در ایجاد نشاط مهارتی از طریق معرفی و تعریف رقابت ها و مسابقات جهانی مهارت به عنوان ضلع جدید و جذاب برای نسل جوان ، در کنار مسابقات جهانی ورزشی است. ایجاد این ضلع جدید که سال هاست در جهان تعریف شده، می تواند کمک موثری برای پیشران توسعه کشور با مرکزیت جوانان باشد.

شعار مسابقات امسال جهانی «مهارت برای تغییر زندگی» است.

مراسم اختتامیه مسابقات جهانی مهارت سه شنبه ۵ شهریور ساعت ۱۹ در ورزشگاه بزرگ آرنای کازان برگزار می شود. گروه اعزامی رسانه ملی پوشش ابتدا تا انتهای مسابقات را به صورت کامل برعهده خواهد داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =