۲ خودروی الحشد الشعبی در مرز سوریه هدف حمله هوایی قرار گرفت

بغداد - ایرنا - منابع رسانه ای از هدف قرار گرفتن دو دستگاه خودروی متعلق به سازمان الحشد الشعبی عراق در نزدیک مرز این کشور با سوریه از سوی هواپیماهای ناشناس خبر دادند.

چند رسانه عربی منطقه روز یکشنبه، از مورد حمله قرار گرفتن دو خودروی مربوط به الحشد الشعبی عراق از سوی هواپیماهای ناشناس در نزدیک مرز سوریه و کشته شدن یک فرمانده میدانی این سازمان خبر می دهند. 

برخی از رسانه ها نیز نوشته اند که هواپیماهای بدون سرنشین رژیم صهیونیستی اقدام به چنین حمله ای کرده اند. 

هنوز منابع رسمی در عراق در خصوص صحت و سقم این خبر و یا جزییات این حمله احتمالی اظهارنظری نکرده اند. 

خبر تکمیلی: 

- ساعتی پس از انتشار این خبر فرماندهی الحشد الشعبی در استان الانبار عراق تایید کرد که در حمله دو هواپیمای بدون سرنشین در این منطقه، دو تن از رزمندگان تیپ ۴۵ این نیرو به شهادت رسیده اند و یک تن دیگر زخمی شده است. 

این فرماندهی در بیانیه ای اعلام کرد که دو هواپیمای بدون سرنشین ناشناس روز یکشنبه در ۱۵ کیلومتری مرز عراق  و سوریه در استان الانبار یک مقر ثابت الحشد الشعبی را هدف گرفتند که در این حمله  دو خودرو نیز منهدم شد. 

طی یک ماه گذشته چهار انبار سلاح های  الحشد الشعبی عراق در معرض انفجار قرار گرفته است که بسیاری از ناظران احتمال حادثه بودن آن را نفی و بر عمدی و مشکوک بودن این رویدادها بویژه تکرار آن تاکید می کنند.

برخی ناظران و مسوولان عراقی نیز آمریکا و اسراییل را مسوول این حملات دانسته اند. 

معاون سازمان بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) روز چهارشنبه در بیانیه ای آمریکا را مسوول حملات اخیر به پایگاه ها و انبارهای مهمات خود دانست و همچنین از وجود طرحی برای حذف فیزیکی شخصیت های مقاومت عراق خبر داد.

"ابومهدی المهندس" تاکید کرد که اطلاعات دقیقی در اختیار این سازمان است که نشان می دهد حملات اخیر به چند مرکز و انبار مهمات الحشد الشعبی کار آمریکایی ها بوده است. 

وی تاکید کرد: هواپیماهای آمریکا اخیرا بجای آن که به تعقیب داعش بپردازند همچنین اقدام به تجسس از مراکز ما کرده اند. 

المهندس گفت: دشمنان عراق در حال طراحی برای زدن نیروهای الحشد الشعبی به روش های مختلف هستند. 

شورای امنیت ملی عراق نیز روز جمعه در پایان نشست خود به ریاست عادل عبدالمهدی نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور، طی بیانیه ای تاکید کرد که همه سازمان های نظامی کشور و از جمله الحشد الشعبی نقش بزرگی در مبارزه با تروریسم و آزادسازی مناطق و شهرهای عراق از دست تروریست ها داشته اند و دولت خود را مسوول حمایت از  آنها می داند. 

شورای امنیت ملی عراق همچنین بر ضرورت اجرای تصمیم قبلی خود مبنی بر لغو کلیه مجوزهای پرواز در حریم هوایی عراق (اشاره به پرواز پرنده های ائتلاف تحت رهبری آمریکا) جز با موافقت موردی فرماندهی کل نیروهای مسلح یا نماینده ای که او تعیین می کند، و همچنین انجام اقدامات لازم برای انتقال سلاح و مهمات (از مناطق مسکونی) به مناطق ایمن در بیرون از شهرها تاکید کرد.  / 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =