۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۰۷
کد خبرنگار: 2084
کد خبر: 83451126
۰ نفر

برچسب‌ها

۲ شکارچی متخلف در دامغان دستگیر شدند

سمنان- ایرنا- رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دامغان گفت: ۲ شکارچی متخلف روزهای اخیر در منطقه قوشه این شهرستان دستگیر شدند.

علی آذرپور شامگاه یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: طی روزهای اخیر، ۲ شکارچی غیر مجاز به دلیل اقدام به شکار در جنوب غربی روستای قوشه، توسط نیروهای گشت محیط زیست دستگیر شدند. 
وی ادامه داد: این شکارچیان در منطقه زِراوه به همراه یک قبضه سلاح شکاری دولول و لاشه دو قطعه تیهوی وحشی به دام افتادند. 
آذرپور اظهار داشت: متخلفان به جرم شکار غیرمجاز، نداشتن مجوز شکار از محیط زیست و شکار در فصل ممنوعه، دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند. 
وی افزود: نیروهای یگان محیط زیست در حال گشت زنی در خرابه های این منطقه، به مورد مشکوکی برخورد کردند که پس از بررسی با کشف سلاح و شکار، این افراد را دستگیر کردند. 
آذرپور گفت: محیط زیست در تمام نقاط شهرستان حضور داشته و با متخلفان برخورد خواهد کرد که در این پرونده می توان به حضور عوامل محیط زیست در لارکوه دیباج واقع در شمال دامغان و منطقه رشم واقع در جنوب دامغان اشاره داشت.
رئیس محیط زیست شهرستان دامغان تصریح کرد: پرونده این افراد به مراجع قضایی شهرستان ارسال و در حال رسیدگی است.
منطقه سفیک کوه آرسک و تالو شیربند دامغان از جمله مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع است که زیستگاه پلنگ، آهو، قوچ میش، کل و بز است.
همشهریان می توانند به محض مشاهده افراد مشکوک و یا شنیدن صدای تیر در مناطق حیات وحش مراتب را بلافاصله به یگان محیط زیست اطلاع دهند تا در اسرع وقت به آن رسیدگی شود.
شهرستان دامغان دارای ۹ محیط بان است.

۹۸۵۶/۷۴۰۸