۵ طرح عمرانی و خدماتی در شاهین‌دژ به بهره‌برداری رسید

مهاباد- ایرنا- همزمان با دومین روز از هفته دولت و با حضور سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان‌غربی، پنج طرح عمرانی و خدماتی با ۱۲۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری روز یکشنبه در شاهین‌دژ به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا، فرماندار شاهین‌دژ در حاشیه افتتاح پنج طرح اظهار داشت: این طرح‌ها شامل آبخیزداری، سایت گردشگری طرح هادی روستایی و آبیاری تحت‌فشار است.

ایوب آذین‌پور افزود: طرح هادی در روستاهای «هولاسو»، «آق‌تپه»، «ینگی‌آباد» و «باغلوجه» شامل ۱۱ هزار مترمربع آسفالت معابر، جدول‌گذاری و هدایت آب‌های سطحی به میزان ۷۰۰ متر است که در مجموع با چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه اجرا و بیش از یک هزار نفر از خدمات آن بهره‌مند شده‌اند.

وی اضافه کرد: طرح سایت گردشگری زرینه‌رود شاهین‌دژ نیز با هزینه ۴۰ میلیارد ریال شامل طرح بوم‌گردی، اقامت و اماکن تفریحی و غذاخوری است که آماده پذیرایی از گردشگران و مسافران مراجعه کننده به این شهرستان است.  

وی اظهار داشت: طرح آبخیزداری روستای «هولاسو» شامل سد بند ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربعی است که با ۱۱ میلیارد ریال هزینه اجرا شده است. 

در حاشیه برنامه های امروز از طرح آسفالت و روکش ۶ کیلومتری مسیر شاهین دژ به تکاب در محل دروازه ورودی شاهین‌دژ نیز بازدید شد.

غبارروبی گلزار شهدای شاهین‌دژ از دیگر برنامه‌های روز دوم هفته دولت در این شهرستان بود که با حضور مسوولان برگزار شد.

۵۶ طرح عمرانی با هزینه ۱۹۵ میلیارد ریال طی هفته دولت در شاهین‌دژ به بهره‌برداری می‌رسد.

هفته اول شهریور هر سال به مناسبت شهادت محمدعلی رجایی و محمدجواد باهنر، ۲ دولتمرد بزرگ انقلاب اسلامی، به عنوان هفته دولت نام‌گذاری شده است.

شاهین‌دژ با ۹۲ هزار نفر در جنوب آذربایجان‌غربی قرار دارد و نیمی از جمعیت آن در ۱۵۲ روستا ساکن هستند.

۹۹۰۳/۶۱۸۵/

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha