سینمای کودک نیازمند بسیج عمومی دستگاه‌های فرهنگی است

اصفهان- ایرنا- یک کارگردان و نویسنده سینما گفت: سینمای کودک و نوجوان نیازمند هم افزایی، همکاری و بسیج همگانی دستگاه‌های فرهنگی است.

حمیدرضا قطبی، نویسنده و کارگردان سینما که با اثر سینمایی خود "قطار آن شب" در سی دومین جشنواره فیلم های کودکان و نوجوان اصفهان حضور دارد، روز یکشنبه در حاشیه این رویداد فرهنگی - هنری در گفت و گو با ایرنا افزود: از موقعیت سینمای کودک ایران در جهان اطلاعی ندارم ولی نیاز کودکان مثل سایر افراد جامعه، تماشای فیلم است.

وی اظهار داشت: دیدن فیلم به عنوان یک رسانه فرهنگی، سرگرمی و هنر، نیاز همه آحاد جامعه است.

این کارگردان سینما ادامه داد: سینما به عنوان یکی از قوی ترین ابرازهای فرهگی نسبت به سایر هنرها از فراگیری بیشتری برخوردار است و می تواند برای برقراری ارتباط و رفع نیاز به کار گرفته شود.

وی تصریح کرد: باید به سینما توجه بیشتری شود و برای تولید و پخش فیلم، سرمایه گذاری بیشتری صورت بگیرد.

قطبی خاطرنشان کرد: البته در این راستا تلاش های انجام می شود ولی کافی نیست.

این نویسنده عرصه سینما یادآور شد: هرچه گرفتارهای ما در جامعه بیشتر باشد، رسیدگی به این امور هم کمتر می شود و این امری است که همیشه مغفول می ماند.

وی با اشاره به پایین بودن آمار اکران فیلم های کودکان در سینماهای کشور افزود: ساخت فیلم سرگرمی برای کودک، تولید انیمشن و فیلم داستانی، اندک است و روز به روز هم بدلیل شرایط خاص کشور کمتر می شود و آثار تولید شده هم از کیفیت بالایی برخوردار نیست.

قطبی تاکید کرد: باید یک بسیج عمومی در همه دستگاه های متولی برای کمک به سینمای کودک ایجاد شود تا همه آنها با هم هماهنگ شوند تا در نهایت از این ظرفیت بزرگ بهره گرفت.

فیام "قطار آن شب" حمیدرضا قطبی در باره یک معلم قصه گوست که می خواهد قصه اش را برای شاگردان کلاسش تعریف کند و قصه او مربوط به کودکی است که مادرش را از دست داده و دلبسته این معلم شده است.

مراسم افتتاح سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان، دوشنبه شب ۲۸ مرداد با حضور شهروندان اصفهانی و علاقمندان به هنر سینما در باغ غدیر این شهر در قالب یک جشن شهری برگزار شد.

بیش از ۱۱ سالن سینما با ۲ هزار و ۵۰۰ صندلی در شهر اصفهان ۱۵۸ فیلم سینمایی را در طول هشت روز برای مردم اصفهان و مهمانان داخلی و خارجی این جشنواره نمایش دادند.

امسال ۱۹۴ اثر مربوط به بخش "سینمای ایران" به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که از این تعداد ۱۵ اثر در بخش فیلم سینمایی بود.

در جشنواره امسال ۱۸۵ فیلم سینمایی، فیلم بلند و کوتاه و پویانمایی از سینمای ایران و جهان اکران شد.

سال گذشته سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌ های کودکان و نوجوانان هشتم تا چهاردهم شهریور ۹۷ در شهر اصفهان برگزار شد.

مراسم اختتامیه سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان فردا دوشنبه برگزار می شود.

پردیس سینمایی ساحل(سالن نصف جهان و زنده رود)، پردیس سینمایی چهار باغ(سالن های نقش جهان، چهل ستون و چهار سوق)، سینما بهمن، سیتی سنتر(سالن های یک، دو و چهار) و پردیس هنر، سینماهای میزبان علاقه‌مندان برای تماشای فیلم‌های این رویداد فرهنگی بودند.

جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان از سال ۱۳۶۱ تاکنون در ۳۱ دوره برگزار و در این مدت ۱۹ دوره در شهر اصفهان، شش دوره در شهر تهران، پنج دوره در همدان و یک دوره در کرمان برگزار شده است.

6027/8114

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =