سهم مدیریتی بانوان در آذربایجان‌غربی افزایش پیدا می‌کند

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر نقش بانوان در مدیریت‌های اجرایی گفت: افزایش سهم مدیریتی بانوان در استان پیگیری می‌شود.

محمدمهدی شهریاری روز یکشنبه در نخستین نشست پارلمان مشورتی بانوان استان که با حضور مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده در محل استانداری برگزار شد، با تبریک فرا رسیدن هفته دولت افزود: دولت دوازدهم از ابتدای شروع به کار خود به نقش بانوان در جامعه اهمیت ویژه‌ای قایل بوده است هرچند که مقاومت‌های بسیاری در این زمینه وجود دارد.

وی با بیان اینکه نقش زنان در توسعه بی‌بدیل است و مشارکت آنان برای دست‌یابی به توسعه نباید فراموش شود اظهار داشت: نقش زنان در گذر از بحران‌ها بسیار با اهمیت است.

وی بیان کرد: توجه جدی به بحران‌های خانواده، موضوع عفاف و حجاب و امر به معروف و نهی از منکر در اولویت فعالیت‌های استانداری و در راس آن دولت است.

استاندار آذربایجان‌غربی افزود: هفته دولت متعلق به همه مردم است چرا که دولت در نظام اسلامی برآمده از مردم است و سرنوشت کشور به دست همین مردم تعیین می‌شود.

وی در ادامه به تحریم‌های ظالمانه استکبار جهانی و شرایط ویژه کشور اشاره و اضافه کرد: در این شرایط سخت اقتصادی، دولت با تمام توان و با تکیه بر حمایت‌های مردم به دنبال کاهش مشکلات مردم است؛ زنان و مادران نیز در این شرایط می‌توانند ضمن تحکیم بنیان خانواده، امید را از خانواده به بدنه جامعه منتقل و مسیر عبور از این شرایط دشوار را هموارتر کنند.

استاندار آذربایجان‌غربی با بیان اینکه نرخ بی‌سوادی در میان زنان استان از مردان بالاتر است، افزود: آموزش و توانمندسازی بانوان و همچنین جذب بازماندگان از تحصیل جزو برنامه‌های مدیریت ارشد استان است و تاکنون اقدامات بسیار خوبی در این زمینه انجام شده‌ است که این اقدامات همچنان ادامه دارد.

شهریاری اظهار کرد: در زمینه توانمندسازی زنان روستایی نیز دفتر امور روستایی استانداری طرح‌های خوبی را در دست اجرا دارد که با اجرایی شدن آن‌ها، اشتغال خوبی برای بانوان روستایی به ویژه زنان سرپرست خانوار ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به اهمیت و تاثیرگذاری پارلمان مشورتی بانوان در تصمیم‌گیری‌ها افزود: پارلمان مشورتی بانوان می‌تواند به یکی از مهم‌ترین ابزارهای ارتقای مشارکت زنان در توسعه استان تبدیل شود و لازم است از این ظرفیت مشورتی به بهترین نحو ممکن در جهت شناسایی و بهره‌گیری از ظرفیت بانوان توانمند استان استفاده شود.

وی در زمینه درخواست جمعی از بانوان حاضر در پارلمان مشورتی بانوان استان مبنی بر دریافت تسهیلات ارزان قیمت نیز گفت: با بانک‌های مختلف در این خصوص رایزنی خواهیم کرد ضمن آنکه آمادگی داریم برای طرح‌های بانوان که ظرفیت کارآفرینی و اشتغال‌زایی دارند در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تسهیلات مصوب و پرداخت کنیم.

مشاور وزیر کشوردر امور خانواده و بانوان نیز در این نشست گفت: تمام حرکت‌ها و انتصابات بانوان در کشور بر انتصابات بانوان در کشورهای اسلامی منطقه تاثیرگذار است.

فریبا نظری اظهار داشت: در دهه اخیر به بانوان آموزش‌های لازم درباره حقوقشان داده شده اما باید مردان نیز در این باره آموزش ببینند.

۷۱۲۵/۶۱۸۵/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =