۲۱ طرح شهرداری قزوین به مناسبت هفته دولت افتتاح شد

قزوین - ایرنا - ۲۱ طرح شهرداری قزوین عصر یکشنبه در مراسمی با حضور استاندار و به مناسبت گرامیداشت هفته دولت افتتاح و بهره برداری رسید.

برای اجرای این طرح ها در زمینه عمران های عمرانی،خدماتی و فرهنگی ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار هزیته شده است.

عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین در مراسم افتتاح این طرح ها گفت: موضوعات و وظایف شهری از ابعاد گوناگون همواره قابل بحث بوده تا جایی که گاهی اوقات شهرداری ها تنها به امور عمرانی، ترافیکی، فرهنگی و حتی ورزشی توجه خاصی دارند.

وی با اشاره به نقش شهرداری ها در تلطیف فضاهای شهری، تصریح کرد: خوشبختانه با توجه به پروژه‌های مورد افتتاح در شهر قزوین به این مسئله می رسیم که شهرداری این شهر به تمامی موضوعات اجتماعی، فرهنگی، عمرانی و خدماتی توجه خاص داشته است.
 وی ادامه داد : انتظار شهروندان از شهرداری‌ها از گذشته نیز بر این بوده که شهرداری باید به تمام مسائل مربوط به مردم توجه کند.
استاندار قزوین با اشاره به اینکه شهرنشینی همانند تیغ دو لبه ای است که ممکن است با اقدامات صورت گرفته شهر به سمت فضای خشن پیش رفته و ما شاهد مجموعه‌ای از آهن و بتن و سازه های بزرگ شهری باشیم،گفت : در عین حال نیز شهرهای ما می‌توانند با ایجاد مدیریت صحیح فضایی را برای زندگی ایمن و راحت جهت شهروندان خود ایجاد کنند.
 زاهدی همچنین با اشاره به ایجاد پیاده راه میدان آزادی توسط شهرداری قزوین، یادآور شد: امروز پیاده راه ها نقش سازنده‌ای را در برقراری و ارتباطات فرهنگی، اجتماعی و  عمومی جوامع ایجاد می‌کنند و شهرداری‌ها از این فرصت باید به بهترین شکل ممکن استفاده کنند.
زاهدی همچنین گفت: استان قزوین در هفته دولت ۹۱۲ پروژه را با ۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار می دهد که ۶۱۰ میلیارد ریال آن مربوط به پروژه‌های عمرانی شهرداری های استان است.
۸۰۵۳*۳۰۱۳