۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۴۲
کد خبرنگار: 1222
کد خبر: 83451041
۰ نفر

برچسب‌ها

گشایش کمربند شمالی اسفراین تا مهرماه

بجنورد - ایرنا - همزمان با هفته دولت، کار تملک و بازگشایی آخرین قطعه از مسیر کمربند شمالی شهر اسفراین آغاز شد که با تکمیل آن، کنارگذر شمالی این شهر تا مهرماه زیر بار ترافیک می‌رود. 

به گزارش ایرنا شهردار اسفراین روز یکشنبه در آیین گشایش بخشی از این مسیر، اظهار داشت: گشایش و زیرسازی این قطعه در حد فاصل خیابان اسفراینی به خیابان قائم (عج) صورت می گیرد که با تکمیل طرح کنارگذر شمالی شهر، شاهد کاهش گره ترافیک شهری و حذف یکی از نقاط حادثه خیز  این محدوده خواهیم بود. 
محسن  لعل قادری با اشاره به اهمیت تکمیل این طرح برای روان‌سازی ترافیک اسفراین، افزود: مراحل تملک منازل مسکونی در مسیر و توافق با مالکان ۴ ماه طول کشید و ۵ مورد توافق در این منطقه صورت گرفت که برای اجرای طرح گشایش مسیر و تملک منازل مسکونی مسیر طرح، ۳۷ میلیارد ریال هزینه شده است.
وی ابزار امیدواری کرد که این طرح تا مهرماه امسال به طور کامل تکمیل و زیر بار ترافیک قرار گیرد.
فرماندار اسفراین نیز در این آیین گفت: این نقطه از شهر اسفراین از مناطق حادثه خیز ترافیکی بود که اجرای این طرح کمک خوبی به کاهش ترافیک درون شهری و کاهش حوادث این منطقه خواهد کرد.

طاهر رستمی با تقدیر از اقدامات صورت گرفته در مسیر اجرای این طرح و همکاری و همراهی مردم منطقه افزود: همراهی مردم در اجرای طرح ها سبب توسعه منطقه و شهر خواهد شد.
رئیس کمیسیون فنی و عمران شورای اسلامی شهر اسفراین به خبرنگار ایرنا گفت: گشایش این مسیر علاوه بر کاهش ترافیک هسته مرکزی شهر، میدان پهلوان کشوری در غرب اسفراین را با میدان ابن سینا در شرق شهر پیوند می دهد.
ابراهیم بابایی گفت: پس از این طرح، اجرای طرح کانال دفع آب های سطحی از این منطقه به سمت رودخانه شهر نیز اجرایی خواهد شد.
وی افزود: از ابتدای امسال مسیر خیابان شهید رگبار در حد فاصل خیابان های سپاه و خرمشهر، با هدف کاهش بار ترافیک ۳ مسیر خیابان امام خمینی (ره) ،چهارراه خرمشهر و چهارراه سپاه با اعتبار ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال آزادسازی شده است.
شهر ۶۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد.

۵۱۳۲/۷۱۸۹
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =