۲۴ طرح اقتصادی و عمرانی هفته دولت در ایلام افتتاح می شود

ایلام – ایرنا – فرماندار ایلام گفت: ۲۴ طرح اقتصادی و عمرانی با اعتبار ۳۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان و اشتغال ۳۶۵ نفر در این شهرستان هفته دولت افتتاح یا کلنگ زنی می شود.

به گزار ایرنا، خیرالله گراوند عصر یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه ایلام اظهار داشت: با تشکیل  کمیته برنامه ریزی 530 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای ۱۲۴ پروژه به فرمانداری شهرستان ابلاغ شده است.

وی افزود: ۳۶ طرح عمرانی طی سفر استاندار به شهرستان ایلام مصوب شد که تاکنون ۱۹ پروژه تکمیل و به بهره‌برداری کامل رسیده و سایر پروژه ها نیز  با تامین اعتبار فرمانداری در  سال جاری اجرا می شود.

گراوند یادآور شد: سال گذشته در بخش اشتغال روستایی از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی ۳۱۹ طرح با اشتغالزایی ۶۹۷ نفر با تسهیلات ۲۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان مصوب و به بانک‌های عامل معرفی شده است.

به گفته وی، در حوزه اشتغال فراگیر نیز تعداد ۱۴ طرح با اشتغالزایی ۱۹۳ نفر و تسهیلات 250 میلیارد ریال بررسی و به بانک های عامل معرفی شده است.

فرماندار ایلام گفت: مهمترین برنامه های شهرستان فعال سازی واحدهای راکد به تعداد ۱۰ واحد در حوزه صنعت، ۱۷ طرح در بخش کشاورزی و ۳۷ طرح‌ در حوزه گردشگری با اشتغالزایی ۱۸۳ نفر است.

وی تصریح کرد: آب شرب شهر ایلام و بهبود چشمه گل گل و خط انتقال آب که در اثر بارندگی اخیر دچار مشکل شده از محل اعتبارات شهرستان، اعتبارات ستاد بحران و اعتبارات ملی ساماندهی می شود.

7180/6034

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =