مهلت ۲ ماهه به باشگاه‌های بدهکار خلاف موازین بین‌المللی فوتبال است

تهران- ایرنا- وکیل بین‌المللی فوتبال دادن مهلت دو ماهه به باشگاه‌های بدهکار برای تسویه حساب و ثبت قرارداد بازیکنان جدیدشان را خلاف موازین داخلی و بین‌المللی فوتبال عنوان کرد.

آرش شکرریز در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا اظهار داشت: رئیس فدراسیون فوتبال ایران و کمیته تعیین وضعیت فدراسیون بارها اعلام کردند که باشگاه‌های بدهکار حق ثبت قراردادهای جدید را ندارند. مع‌الوصف در زمان موعود با توجه به فشارهای بیرونی به کمیته تعیین وضعیت و فدراسیون فوتبال و برای بر هم نخوردن نظم برگزاری مسابقات لیگ، تصمیم بر این گرفته شد که قرارداد نیمی از قرارداد بازیکنان جدید باشگاه‌های بدهکار ثبت شود و برای تسویه حساب و ثبت قرارداد نیمی دیگر از بازیکنان جدید باشگاه‌ها، دو ماه مهلت داده شد.

این وکیل دادگستری افزود: با توجه داشت که چنین مهلتی بر خلاف نص صریح قوانین و آئین نامه کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ و کنفدراسیون فوتبال آسیاست. ضمن اینکه چگونه می‌توان وقتی مهلت نقل و انتقالات هشتم شهریور به پایان می‌رسد، پس از آن قراردادی را ثبت و کارت بازی نیز دریافت کرد.

شکرریز تأکید کرد: بدیهی است پس از پایان مهلت نقل و انتقالات که یک زمان بین‌المللی است، ثبت قرارداد بازیکنان جدید و صدور کارت بازی به منزله بازیکن غیرمجاز است و کنفدراسیون فوتبال آسیا بارها به ایران در خصوص پروانه حرفه‌ای لیگ تذکر داده بود که چنانچه باشگاه‌های بدهکار همچنان به فعالیت خود ادامه دهند، لیگ ایران را به لیگ آماتور تبدیل می‌کند. به عبارت دیگر نمایندگان ایران تنها می‌توانند در آسیا کاپ بازی کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =