حادثه بیشه کلا در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بررسی شد

تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از بررسی حادثه بیشه‌کلای شهرستان محمودآباد در نشست امروز این کمیسیون خبر داد.

«سید حسین نقوی حسینی» عصر یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا با تشریح دستور کار امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: در نشست امروز کمیسیون، امیر سرتیپ محمدحسن نامی پیرامون حوزه خلیج فارس و تنگه هرمز، موقعیت و رژیم حاکم بر تنگه هرمز توضیحاتی ارائه کرد.

نماینده مردم ورامین در مجلس دهم شورای اسلامی افزود: در ادامه این نشست حجت الاسلام ذوالنور رئیس کمیسیون امنیت ملی اعلام کرد پس از رای گیری برای پذیرش اعضای جدید کمیسیون امنیت ملی و با توجه به بررسی هیات رئیسه مجلس مبنی بر اکثریت نسبی بودن انتخاب عضو، آقای حضرت پور عضو جدید کمیسیون خواهد بود.

ابهامات لایحه پیوستن به کنوانسیون مشترک ایمنی مدیریت سوخت مصرف شده رفع شد

به گفته وی، در این جلسه همچنین لایحه الحاق جمهوری اسلامی به کنوانسیون مشترک ایمنی مدیریت سوخت مصرف شده و ایمنی مدیریت پسماند پرتوزا اعاده شده از شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت.
نقوی حسینی خاطرنشان کرد: در این بررسی که با حضور عضو حقوقدان شورای نگهبان انجام شد، ابهام شورا مبنی بر اینکه آیا کنوانسیون‌های مورد استناد در مواد مختلف برای جمهوری اسلامی الزام‌آور است یا نه مورد بحث قرار گرفت و در نهایت با اصلاحیه یکی از بندها ابهام رفع شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این نشست موضوع حادثه بیشه کلا با حضور مسئولان دستگاه های ذیربط مورد بررسی قرار گرفت.

براساس این گزارش دو هفته قبل در روستای بیشه کلا شهرستان محمودآباد، به دنبال فنس کشی ارتش در پادگان خود و یورش برخی مردم مدعی صاحب زمین بودن آن منطقه، دو نفر از مردم این روستا کشته شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =