۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۲۴
کد خبرنگار: 1829
کد خبر: 83450967
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۲۴ درصد برنامه های اشتغال کرمان محقق شده است

کرمان - ایرنا - به گفته استاندار کرمان، به منظور تحقق اولویت های دولت در حوزه اشتغال، طی سال گذشته با ایجاد ۴۱ هزار و ۷۰۹ شغل، شاهد رشد ۱۲۴ درصدی هدف گذاری های انجام شده در این حوزه بوده ایم.

به گزارش ایرنا، محمدجواد فدائی عصر یکشنبه در دیدار رئیس کل دادگستری و اعضای شورای قضائی استان کرمان به مناسبت هفته دولت افزود: در حوزه ایجاد اشتغال های خرد، خوداشتغالی و اشتغال خانگی طی سال گذشته کارهای خوبی انجام شده و با پرداخت ۱۵۶ میلیارد تومان، برای بیش از ۱۱ هزار نفر شغل ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه با  اجرای طرح کارورزی برای ۲ هزار و ۲۱۵ نفر در ۹۶۷ واحد پذیرنده اشتغال ایجاد شده است بیان کرد: در حوزه اشتغال روستایی و عشایری نیز از محل صندوق توسعه ملی در استان کرمان ۳۰۹ میلیارد تومان تسهیلات با نرخ ۶ درصد پرداخت شده و بر این اساس برای پنج هزار و ۶۵۳ نفر شغل مستقیم ایجاد شده و استان کرمان در این زمینه رتبه هفتم کشوری را به خود اختصاص داده است.

استاندار کرمان از یک و نیم برابر شدن ظرفیت تولید برق در این استان خبر داد و گفت: به منظور افزایش تولید و کمک به واحدهای راکد و نیمه راکد به ۶۰ طرح ۵۰ میلیارد تومان از تسهیلات فراگیر پرداخت شد که هزار و ۱۲۷ شغل در این رابطه ایجاد و ۹۶۱ میلیارد تومان نیز از رونق تولید و منابع مستقیم بانکی به طرح های نیمه تمام پرداخت شده است.

وی ادامه داد: به همین میزان که شغل در استان کرمان ایجاد شده، متقاضی اشتغال نیز وارد بازار شده است و باید سرعت ایجاد اشتغال را به نحوی افزایش دهیم تا در نهایت منجر به کاهش نرخ بیکاری شود.

استاندار کرمان خاطرنشان کرد: چند مورد از شاخص های فضای کسب و کار به دستگاه قضائی مرتبط است و امیدواریم در حوزه همکاری ها و حمایت ها به نقطه ای برسیم که رضایت مردم که در حقیقت رضایت خداوند است، حاصل شود.

وی یادآور شد: امسال پنج هزار هکتار برای کشت گلخانه ای در کرمان اختصاص یافته و امیدواریم بتوانیم در این استان از این تسهیلات استفاده کرده و زمینه توسعه اشتغال را فراهم کنیم.

استاندار کرمان با اشاره به این مطلب که یکی از مراجعاتی که نمی دانیم چه پاسخی باید به آنها بدهیم، متقاضیان شغل به ویژه افراد دارای تحصیلات عالیه است، گفت: به عنوان مثال سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان کرمان ۱۵ هزار عضو دارد که هزار و ۵۰۰ نفر مشغول به کار هستند و این در حالی است که در این استان زمینه های بسیار خوبی در حوزه کشاورزی وجود دارد.

استاندار کرمان در بخش دیگری از سخنان خود ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجائی و باهنر، هفته دولت را گرامی داشت و ادامه داد: همکاری ها و حمایت های دستگاه قضائی استان با دستگاه های اجرایی جای تقدیر دارد و در نتیجه این مشارکت ها و همکاری ها در بسیاری از شاخص ها رشد بسیار خوبی داشته ایم و دولت تدبیر و امید در استان موفقیت های بسیار خوبی داشته است.

وی به فعالیت های انجام شده و توفیقات حاصل شده در استان کرمان طی فعالیت دولت تدبیر و امید اشاره و بیان کرد: در طول فعالیت دولت تدبیر و امید، میزان تجارت خارجی نیز با رشد ۱۰۰ درصدی از ۱.۲ میلیارد دلار به ۲.۴ افزایش یافته است.

فدائی با اشاره به این مطلب که تولید ناخالص کرمان از ۳۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به ۳۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است، گفت: تعداد آثار ثبتی این استان در دولت تدبیر و امید از  ۱۵۰ اثر به ۳۰۰ اثر رسیده است.

وی با اشاره به اینکه تعداد آثار ثبت شده جهانی استان کرمان از سال ۹۲ تاکنون از ۲ اثر به هفت اثر افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: تعداد بناهای تاریخی که به منظور بهره وری، انجام کارهای اقتصادی و توسعه اشتغال به بخش خصوصی واگذار شده از سه اثر به پنج اثر افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه در ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید هیچ نیروگاه خورشیدی در استان کرمان وجود نداشته است، تصریح کرد: در حال حاضر ۳۸ مگاوات نیروگاه خورشیدی در استان کرمان وجود دارد.

۳۰۲۹/۷۴۴۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =