مصوبات سفرهای شهرستانی تا حصول نتیجه پیگیری می‌شود

بیرجند - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: مصوبات سفر استاندار به شهرستان‌ها مصوباتی نیست که فقط عنوان شود بلکه تا حصول نتیجه پیگیری و اجرا می‌شود.

سید کمال‌الدین میرجعفریان روز یکشنبه در نشست شورای اداری شهرستان سرایان که در دومین روز هفته دولت برگزار شد افزود: اجرای این مصوبات نقش موثری در توسعه شهرستان‌ها دارد.

وی گفت: در سفر استاندار به سرایان با حضور میدانی از تمام مناطق شهرستان از نزدیک بازدید شد و با نیازمندی‌های ‌مردم و اولویت‌ها آشنا شدیم که نیازمندی‌های این شهرستان تبدیل به مصوبه شده است.

وی افزود: بلافاصله بعد اتمام سفر این مصوبات توسط مسئولان دستگاه‌های اجرایی شهرستان دنبال و در این خصوص دبیرخانه‌ای در معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری تشکیل شده که روند اجرای این مصوبات به صورت هفته‌ای رصد می‌شود.

معاون استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: سرایان یکی از شهرستان‌های پیشتاز در تحقق مصوبات سفر استاندار است و تاکنون روند پیگیری و اجرای مصوبات این شهرستان خوب بوده‌ است.

وی گفت: تاکنون بیش از ۹۰ درصد مصوبات شهرستان سرایان اجرایی شده و طرح‌های این مصوبات ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد در حالی که فقط بیش از سه ماه از سفر استاندار به این شهرستان گذشته است.

میرجعفریان افزود: علیرغم محدودیت منابع مالی و توطئه‌های مختلف دشمنان با تدبیر دولتمردان و حمایت مردم این تهدیدها را به فرصت تبدیل می‌کنیم و نقشه‌های دشمنان یکی پس از دیگری نقش برآب خواهد شد.

وی با بیان اینکه حجم کارهای عمرانی در استان افزایش یافته است گفت: احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی برای محرومان استان اقدام خوبی است که عملیات اجرایی این واحدها در شهرستان‌ها آغاز شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی افزود: با همت استاندار خراسان جنوبی و توجه دولت این پروژه بزرگ به عمل تبدیل شده که نقش موثری در اشتغال و رونق تولید استان خواهد داشت.

وی گفت: طرح‌های خوب عمرانی و اقتصادی در استان آغاز شده اما تولید مصالح و گروه‌های کاری در استان کم است که باید مردم استان حداکثر استفاده را از این ظرفیت‌ها داشته باشند.

وی اظهار داشت: هفته دولت امسال یک هزار و ۱۹ طرح عمرانی و خدماتی در استان با اعتبار بالغ بر هشت هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال افتتاح یا کلنگ‌زنی می‌شود که از این تعداد ۷۷ طرح در سرایان با اعتبار ۱۹ میلیارد تومان کلنگ‌زنی و بهره برداری می‌شود.

میرجعفریان ادامه داد: افتتاح این طرح‌ها دستاوردهایی است که در نظام جمهوری اسلامی ایران توسط دولتمردان اجرایی و تقدیم مردم می‌شود و طرح‌هایی افتتاحی استان در هفته دولت جاری جدا از طرح‌هایی است که توسط مقامات کشوری به بهره‌برداری می‌رسد.

وی گفت: سفرهای مسئولان کشوری به استان افزایش یافته است که دستاوردهای خوبی در بخش کشاورزی، صنعت و معدن، آب و سایر زیرساخت‌های استان در پی خواهد داشت.

معاون استاندار خراسان جنوبی در بخش دیگری از سخنانش گفت: در حوزه مدیریت شهری، شهرداران قانون مداری و مردم‌داری را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی افزود: مردم همیشه در تمام صحنه‌های نظام حضور داشته‌اند و همواره از این نظام پشتیبانی کردند که باید مدیریت مسئولان همراه با مردم‌داری باشد.

وی بیان کرد: همراهی مردم باعث شده که نظام اسلامی بعد از ۴۰ سال با تمام هجمه‌های دشمنان پایدار بماند و روز به روز تنومندتر شود.

میرجعفریان گفت: شهرداران در مدیریت شهری باید عدالت محوری و توسعه متوازن را مدنظر داشته باشند و در مدیریت شهری سعی کنند از داشته‌ها نهایت استفاده را داشته باشند.

 وی با تاکید بر شناسایی ظرفیت‌های شهرها و شهرستان در ابعاد مختلف گفت: مسئولان باید از ظرفیت نیروی انسانی حداکثر را داشته باشند و در مسائل اقتصادی نیز ظرفیت شهرها شناسایی و حداکثری استفاده را از این ظرفیت‌ها در راستای توسعه شهرها انجام شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: کسی که دنبال روزمرگی است یا اینکه فضایی از شهر را تغییر کاربری دهد و خاک‌فروشی کند، نه مورد پذیرش مردم و نه مورد حمایت ما است.

میرجعفریان از مسئولان مدیریت شهری خواست فضای مساعد و قانونی را برای بخش خصوصی باز کنند چرا که در این صورت نیاز چندانی به اینکه دنبال پول باشند، نخواهند داشت.

 وی به شهرداران توصیه کرد که سرمایه‌های خودشان را با ارزش حداکثری در اختیار بخش خصوصی قرار دهند و از توان مالی و اقتصادی این بخش استفاده کنند تا کارهای ماندگار و اقتصادی پایدار برای شهر خودشان رقم بزنند.

فرماندار سرایان هم در این نشست گفت: ادامه مطالعات و کاوش‌های منطقه کنده کوه در بخش آیسک انجام شده است.

محمد ابراهیم رسولی مقدم افزود: منطقه گردشگری رصدگاه سه قلعه تامین اعتبار شده و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

وی عنوان کرد: باید به ایجاد زیرساخت‌های ورزشی شهرستان توجه بیشتری داشته باشیم و عملیات اجرایی زمین چمن مصنوعی بزرگ فوتبال در سرایان آغاز شده است.

فرماندار سرایان گفت: در زمینه پرورش ماهی، احداث استخر ذخیره آب، احداث گلخانه و اجرای روش‌هایی نوین تسهیلات خوبی توسط دولت پرداخت می‌شود که کشاورزان منطقه از این ظرفیت استفاده کنند.

 وی با بیان اینکه در سرایان ۷۰۱ واحد مسکونی برای محرومان توسط کمیته امداد و بنیاد مسکن ساخته خواهد شد اضافه کرد: اجرای این طرح‌ها در استحکام واحدهای مسکونی روستایی، اشتغال و رونق تولید شهرستان تاثیرگذار خواهد بود.

فرماندار سرایان از متولیان احداث مسکن در شهرستان خواست درخصوص احداث واحدهای مسکونی از نیروها و مصالح بومی استفاده و تلاش کنند با نظارت بیشتر طرح‌ها با بالاترین کیفیت اجرا شود.

رسولی مقدم گفت: هفته دولت امسال ۷۷ طرح با اعتبار بیش از ۱۹ میلیارد تومان در شهرستان کلنگ زنی یا بهره‌برداری می‌شود.

همچنین در این نشست مهدی مطلبی پور به عنوان شهردار جدید سرایان معرفی و از خدمات محمدصادق حقدادی تقدیر شد.

۷۵۵۶*۳۰۲۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =