۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۱۰
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 83450956
۰ نفر

برچسب‌ها

زمین خواری ۱۲۵ میلیارد ریالی در بوشهر کشف شد

بوشهر- ایرنا- فرمانده انتظامی استان بوشهر از رفع تصرف ۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع از زمین‌های دولتی به ارزش بیش از ۱۲۵ میلیارد ریال در این شهر خبر داد.

سردار خلیل واعظی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در پی کسب اطلاعاتی مبنی بر اینکه فردی اقدام به تصرف غیر قانونی ۲ هزار و ۵۰۰ متر از زمین‌های دولتی در یکی از محله‌های شهر بوشهر کرده و ادعای مالکیت آن را دارد موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی بیان کرد: با انجام تحقیقات میدانی و جمع آوری اسناد و مدارک و مستندات لازم، مشخص شد این فرد نسبت به تصرف غیر قانونی ۲ هزار و ۵۰۰ متر از اراضی ملی اقدام کرده است. 

واعظی ادامه داد: با هماهنگی مقام قضایی و احضار فرد یاد شده، تحقیقات لازم در این خصوص از سوی کارآگاهان پلیس آگاهی انجام و متهم در بازجویی‌های فنی پلیس به بزه ارتکابی خود اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی استان بوشهر  گفت: برابر اعلام کارشناسان ارزش زمین‌های تصرف شده ۱۲۵ میلیارد ریال است.

 وی یادآور شد: متهم پس از تشکیل پرونده و تکمیل تحقیقات برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد. 

واعظی تاکید کرد: حفظ بیت المال، زمین‌های ملی و منابع طبیعی از دست متجاوزان و سودجویان همواره در دستور کار پلیس قرار دارد و پلیس با شدت با آن برخورد می‌کند.

وی گفت: زمین خواران بدون در نظر گرفتن حق عامه مردم در بهره‌مندی از نعمت‌های خدادادی با هدف رسیدن به سودهای کلان اقدام به تصرف زمین و منابع طبیعی می‌کنند که برای مقابله با این مشکل، همکاری مردم و همه دستگاه‌های نظارتی الزامی است.
۷۲۱۲/۶۰۴۷/۶۰۴۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =