۳ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۱۹
کد خبرنگار: 2051
کد خبر: 83450954
۰ نفر

برچسب‌ها

پنج اجلاسیه کنگره شهدای استان مرکزی برگزار شد

اراک - ایرنا- مسئول بنیاد حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه روح الله استان مرکزی گفت: پنج اجلاسیه سنگرسازان بی سنگر، کارگری، مدافعان حرم، فرهنگیان و شهدای گمنام کنگره ملی نقش امام راحل و ۶ هزار و ۲۰۰ شهید این استان برگزار شد.

به گزارش ایرنا، سرهنگ پاسدار «غلامرضا کریمی» عصر یکشنبه در جمع اصحاب رسانه در اراک، افزود: اجلاسیه های پیشکسوتان دفاع مقدس و روحانیان نیز به ترتیب پنجم و هفتم شهریورماه جاری  در سالن پیامبر اعظم استانداری مرکزی و مسجد قایم شهر محلات برگزار می شوند.
وی ادامه داد: اجلاسیه های ورزشکاران، جامعه پزشکی، بانوان نیز به ترتیب ۱۴، ۲۵ و ۲۷ شهریور و اجلاسیه های دانشگاهیان و امام خمینی(ره) نیز هفتم و نهم مهرماه و اجلاسیه اصلی نیز ۱۱ مهرماه امسال برگزار می شود.
مسئول بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه روح الله استان مرکزی گفت:ه است برگزاری کنگره نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶ هزار و ۲۰۰ شهید استان مرکزی از نیمه دوم سال ۱۳۹۳ کلید خورده است و هشت کمیته تخصصی نقش ویژه امام خمینی(ره) در دفاع مقدس، نظارت و بازرسی، طرح و برنامه و امور مالی، عمران، اقشار و مردمی، فرهنگی، هنری و فضاسازی، روابط عمومی ورسانه و امنیت، حفاظت و نیروهای مسلح به همین منظور تشکیل و همه اقدامات به صورت کارشناسی دنبال شده است.
وی اضافه کرد: نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک به عنوان رئیس شورای سیاستگذاری کنگره، استاندار مرکزی به عنوان رئیس کنگره و فرماندهی سپاه روح الله نیز به عنوان دبیرکل کنگره معرفی شده اند.
سرهنگ پاسدار کریمی جمع آوری، تحلیل و تبیین آثار شهدا، انتقال ارزش های والای دفاع مقدس به نسل جوان، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و روحیه جهادی و شهادت طلبی و تدوین نقش برجسته امام راحل در فرماندهی دفاع مقدس از اهداف برگزاری کنگره نقش امام راحل در دفاع مقدس و ۶ هزار و ۲۰۰ شهید استان مرکزی است.
وی دیدار با خانواده ۱۱۰ شهید روحانی، تجلیل از ایثار گران روحانی، تببین گام دوم انقلاب تشییع پیکر مطهر شهید گمنام را از مهمترین برنامه های اجلاسیه روحانی و خاطره گویی رزمندگان و دیداد با ۴۰۰ پیشکسوت منصوب به شهدا را از مهمترین برنامه های اجلاسیه پیشکسوتان جهاد عنوان کرد.
استان مرکزی ۶ هزار و ۲۰۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
/۶۰۱۳/۳۰۱۷

برچسب‌ها