دبیر کل حزب الله لبنان: محور مقاومت از تقسیم کشورهای منطقه جلوگیری کرد

تهران-ایرنا- "سید حسن نصرالله" دبیرکل حزب الله لبنان گفت: محور مقاومت توطئه تقسیم منطقه و کشورهای عربی و اسلامی را ناکام گذاشت.

به گزارش شبکه خبری المنار، سخنرانی نصرالله به مناسبت  دومین سالگرد آزادسازی "جرود عرسال و رأس بعلبک در مرز این کشور با سوریه" در شهرک "العین البقاعیه"  افزود: آنچه سوریه را هدف قرارداد، فقط دشمنی با سوریه نبود و بلکه مقاوم و همه منطقه را هدف قرارداد.

وی اضافه کرد: نتایج آزادسازی مناطق مرزی از گروه های تروریستی، پیروزی لبنان، سوریه و همه کشورهای محور مقاومت بود.

نصرالله با اشاره به اینکه در روزهای آینده سالروز ربوده شدن امام موسی صدر است،  افزود: پیروزی ها، شکوفایی، دستاوردها و اعتماد به نفسی که امروز داریم  از نتایج حضور امام موسی صدر در لبنان است و همه درکنار جنبش امل این موضوع را پیگیری می کنیم.

این سخنرانی با توجه به تجاوز پهپادی رژیم صهیونیستی به جنوب پایتخت لبنان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و صاحبنظران پیش بینی می کنند دبیرکل حزب الله، موضع خود را دراین باره اعلام کند.

در همین راستا  «محمد عفیف» مسئول امور رسانه‌ای حزب الله لبنان با رد سرنگونی دو پهپاد رژیم صهونیستی از سوی آنان تاکید کرد: سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله عصر امروز (یکشنبه) با سخنرانی خود پاسخ محکمی به تجاوز پهپادهای رژیم صهیونیستی خواهد داد.

بامداد یکشنبه پس از انهدام موشک های رژیم صهونیستی در آسمان دمشق از سوی سامانه های پدافندی سوریه، یک پهپاد رژیم صهیونیستی در آسمان جنوب بیروت سقوط کرد و دیگری که انتحاری بود در نزدیکی ساختمان مرکز اطلاع رسانی حزب الله لبنان منفجر شد.  

۲۸ اوت ۲۰۱۷ به مناسبت پاکسازی کامل خاک لبنان از عناصر گروه تروریستی داعش "عید آزادسازی دوم" نامیده می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =