آزادی ۱۴ زندانی جرایم غیرعمد البرز از محل موقوفات 

کرج - ایرنا - به همت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان البرز و به مناسبت عید سعید غدیر خم مقدمات آزادسازی ۱۴ زندانی جرایم غیرعمد این استان از محل موقوفات و کمک خیرین فراهم شد.

باتوجه به رویکرد جدید سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی، برنامه‌ریزی منسجمی در سراسر کشور انجام شد تا به مناسبت عید ولایت تعدادی از زندانیان جرائم غیر عمد آزاد و به آغوش خانواده بازگردند.
در اجرای این طرح ۲۸۰ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد که از سال ۹۰ با مبلغ کمتر از ۵۰۰ میلیون ریال در زندان گرفتار شده بودند و خانواده آنها نان‌آوری نداشتند، آزاد می‌شوند.
به گفته حجت الاسلام والمسلمین حسین قبادی، معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان البرز این طرح در راستای تقویت کارکردهای خیریه در امور اجتماعی و استفاده از ظرفیت‌های مردمی و خیرین و تحقق فرامین و منویات مقام معظم رهبری در زمینه کنترل و کاهش آسیب‌های  اجتماعی انجام شده است.
همچنین طرح آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد با هدف دست‌گیری از زندانیان نیازمند و بازگرداندن آرامش و امنیت به خانواده آنان، توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه استان البرز با همکاری اداره کل امور زندان‌ها و با محوریت و برنامه ریزی مرکز امور خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه کشور اجرا شده است.
در این راستا ۲۸۰ نفر زندانی جرایم غیر عمد با بدهی بالغ بر بیست میلیارد ریال در سراسر کشور آزاد می شوند که میزان بدهی ۱۴ زندانی البرزی به یک میلیارد و ۲۰ میلیون ریال می‌رسد.
قبادی با بیان اینکه آزادسازی این زندانیان برای برگشت به آغوش خانواده تا دو یا سه روز آینده انجام می‌شود، افزود: این میزان بدهی از محل موقوفات منطبق، کمک متولیان و خیرین، تامین و پرداخت شده است.
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان البرز از همکاری گسترده با اداره کل امور زندان‌های استان البرز خبرداد و گفت: همکاری این ۲ نهاد در حوزه های مختلف به ویژه رفع آسیب‌های اجتماعی به واسطه استفاده از ظرفیت عظیم بقاع متبرکه و موقوفات استان ادامه پیدا خواهد کرد و در این خصوص مقدمات نوشتن یک تفاهم نامه همکاری فراهم شده است.
از جمله برنامه‌هایی که در راستای تقویت همکاری فی‌مابین دو نهاد در دستور کار قرار گرفته، برگزاری دوره های آموزشی و نشستهای تخصصی در کنار بقاع متبرکه استان برای خانواده زندانیان، زوجهای جوان، افراد و جوانان در معرض خطر و ابتلا به آسیبهای اجتماعی و... خواهد بود.
وی در پایان از همت، تلاش و همکاری همه کسانی‌که در این امر نیک و خداپسندانه سازمان اوقاف و امور خیریه کشور را یاری کرده‌اند قدردانی کرد.
۶۱۵۶/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =