دفتر نوآوری ششمین بانک در صندوق نوآوری و شکوفایی افتتاح شد

تهران- ایرنا - با افتتاح دفتر نوآوری بانک سینا در ساختمان صندوق نوآوری و شکوفایی، شمار بانک‌هایی که دفتر نوآوری خود را با مشارکت این صندوق راه‌اندازی کرده‌اند به عدد ۶ رسید.

به گزارش خبرنگار گروه علمی ایرنا، آئین انعقاد تفاهم‌نامه حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و آغاز به‌کار دفتر حمایت از نوآوری بانک سینا در صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، عصر امروز یکشنبه با حضور علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی و محمدرضا پیشرو مدیرعامل بانک سینا برگزار شد.
وحدت در این مراسم اظهار کرد: توسعه همکاری با نهادهای واسط مالی و نهادهای تخصصی حوزه مالی در ‏اولویت سیاست‌های صندوق‬ نوآوری‬ و‬ شکوفایی قرار دارد و در این راستا با بانک‌ها به عنوان نهادهای خدمات مالی ‏تعاملات آغاز شده است.
وی گفت: در واقع از اواخر سال ۱۳۹۷ همکاری با تعدادی از ‏بانک‌ها در زمینه راه‌اندازی دفتر حمایت از نوآوری آغاز شد که این دفتر همکاری‌های بین شعب و بخش‌های مختلف بانک‌ها را در صندوق نوآوری و شکوفایی در جهت ارائه خدمات بانکی به شرکت‌های دانش‌بنیان تسهیل می‌کند و فراتر از یک شعبه و باجه بانکی امور مربوط به اعطای تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان را دنبال می‌کند.
وحدت با اشاره به اینکه صندوق نوآوری و شکوفایی تا اسفندماه ۱۳۹۷ حدود ۷۰ میلیاردتومان از طریق سیستم بانکی برای شرکت‌های تحت پوشش خود جذب کرده است، تصریح کرد: یک هدفگذاری یک هزار و ۵۰۰ میلیاردتومانی برای سال ۱۳۹۸ کرده‌ایم که تا پایان شهریورماه امسال، نزدیک یکهزار میلیارد تومان آن تحقق می‌یابد.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت، این اعتبارات از طریق یک پلتفرم و توان تخصصی سیستم بانکی در ارائه اعتبارات ارزان‌تر محقق شده است.
مدیر عامل بانک سینا نیز در این مراسم از آمادگی این بانک به منظور  رفع نواقص موجود در تامین مالی اکوسیستم نوآوری و فناوری در کشور با کمک صندوق نوآوری و شکوفایی خبر داد.
محمدرضا پیشرو اظهار امیدواری کرد، صندوق نوآوری و شکوفایی برای تحقق اهدافش در توسعه اقتصاد دانش‌بنیان نقش‌آفرین باشد.
تاکنون شش بانک ملی، تجارت، صادرات، آینده، قرض الحسنه مهر ایران و سینا دفتر حمایت از نوآوری خود را در صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری دایر کرده‌اند و به شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه اعطای تسهیلات، صدور ضمانت‌نامه و برخی فعالیت‌های بانکی، خدمات ارائه می‌دهند.
اوایل مردادماه امسال دفتر نوآوری بانک تجارت به‬ عنوان‬ نخستین دفتر نوآوری بانک‌ها در صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری افتتاح شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =