۲۲۴ میلیارد ریال طرح کشاورزی در باشت بهره برداری می شود

گچساران- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی باشت گفت: چهار طرح کشاورزی با بیش از ۲۲۴ میلیاردو ۱۰۰ میلیون ریال اعتبار در هفته دولت امسال در این شهرستان به بهره برداری خواهد رسید.

جواد شمشیری  روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:  این طرح ها شامل آبیاری قطره ای باغ های چالموره و چاه تلخ، خانه ترویج جهاد کشاورزی بوستان، خرید و توسعه ای دام و کارگاه قارج دکمه ای است.

وی بیان کرد: ۳۰۰ هکتار از باغ های این شهرستان به آبیاری قطره ای مجهز شده که در هفته دولت امسال به بهره برداری خواهد رسید.
شمشیری اظهار داشت: عملیات اجرایی آبیاری قطره ای این باغ ها در سال ۹۵ در منطقه چاه تلخ و چالموره اغاز شد.

وی میزان اعتبار هزینه شده برای این طرح را ۱۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: این طرح اقتصادی زمینه اشتغال پایدار ۱۵۰ نفر را در این مناطق ایجاد کرد.

شمشیری گفت: ۷۰ میلیارد ریال برای خرید توسعه ای دام نیز به متقاضیان پرداخت شد.

وی ادامه داد: این میزان اعتبار برای اشتغالزایی ۹۶ نفر پرداخت شد که در هفته دولت این طرح اقتصادی به بهره برداری خواهد رسید.

شمشیری ابراز کرد: همچنین در هفته دولت امسال کارگاه قارچ دکمه ای با اعتباری بیش از  سه میلیاردو  ۲۰۰ میلیون ریال با اشتغالزایی چهارنفر به بهره برداری خواهد رسید.

وی تصریح کرد: خانه ترویج جهاد کشاورزی بوستان با اعتباری بیش از ۹۰۰ میلیون ریال و اشتغالزایی هشت نفر به بهره برداری خواهد رسید.

شهرستان ۲۲ هزار نفری باشت در ۱۱۰ کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد ۲۲ هزار و ۵۰۰ هزار هکتار زمین کشاورزی قرار دارد.
سالانه ۱۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی در باشت تولید و روانه بازار می‌شود.

۲۰۸۲/۱۶۶۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =