نخستین مرکز نیکوکاری مهاجران افغانستانی در شهرری گشایش یافت

شهرری- ایرنا- نخستین مرکز نیکوکاری مهاجران افغانستانی مقیم جنوب پایتخت تحت نظارت کمیته امداد امام خمینی(ره) جهت جمع آوری، توزیع و ساماندهی کمک‌های مردمی در شهرری گشایش یافت.

به گزارش ایرنا، رییس کمیته امداد شهرستان ری عصر یکشنبه در این مراسم اظهار داشت: حدود ۳۰۰ هزار نفر از جمعیت یک میلیون نفری این شهرستان را اتباع بیگانه که بیشتر آنها را افغانستانی تشکیل می‌دهد و راه‌اندازی این مرکز در نهادینه کردن فرهنگ کمک به نیازمندان این قشر در جامعه بسیار مفید است.

ابراهیم ذوالفقاریان افزود: مردم دوست دارند کمک‌های اهدای خود را به نیازمندان محله و منطقه خود تحویل دهند و راه‌اندازی این مرکز مشارکت مردم را در این امر بیشتر می کند.

مدیر کمیته امداد ری گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده، این مراکز تمامی اتباع بیگانه مقیم را پوشش می‌دهد و هدف اصلی از ایجاد این مراکز بالا بردن میزان مشارکت مردم در جمع آوری و توزیع کمک‌های مردمی در بین نیازمندان است.

وی اظهار داشت: بنابراین نیازمندان و خیرین هر محله توسط اعضای این مرکز شناسایی شده و پس از نیازسنجی و جذب کمک‌های مردمی در بین نیازمندان جامعه هدف توزیع می شود.

بیش از ۶ هزارو ۵۰ نفر در قالب ۲۹ هزار خانوار زیر پوشش کمیته امداد شهرستان ری هستند.

شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده که دارای پنج شهر شهرری، باقرشهر، کهریزک، قیامدشت و حسن آباد است.

۱۹۷۰/۶۰۰۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =