۸۸ درصد یزدی‌ها از اینترنت پرسرعت استفاده می‌کنند

یزد - ایرنا - نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به توسعه فناوری و ارتباطات گفت: ۸۸ درصد مردم استان یزد از اینترنت پرسرعت استفاده می‌کنند که با توجه به فراگیری دنیای دیجیتال در پیگیری مسائل روزمره مردم، باید این شاخص‌ها همچنان ارتقاء یابد.

محمدرضا تابش روز یکشنبه در جمع مدیران آی .سی.تی(ICT) یزد با بیان اینکه ارتباطات و فناوری‌های جدید، تحولی عظیم در زندگی بشر ایجاد کرده است، افزود: استان در ضریب نفوذ تلفن ثابت و همراه؛ بالاتر از میانگین کشوری و در رتبه سوم قرار دارد ولی با توجه به نیازهای فزاینده در این بخش؛ انتظار است ضمن پایداری وضعیت موجود و ارتقای مستمر ظرفیت و امنیت شبکه ارتباطات و ارائه نسل‌های جدید ارتباطی؛ یکپارچگی و هم افزایی بهتری بین فعالان بخش خصوصی و حاکمیتی ایجاد شود.

وی اضافه کرد: اگر بخواهیم به نحو مطلوب از منابع، محیط زیست و سرمایه‌های گرانسنگ استان صیانت کنیم باید به توسعه زیرساخت‌ها به خصوص در حوزه ارتباطات توجه لازم صورت گیرد.

تابش در ادامه به مسائل و نیازهای حوزه ارتباطات اردکان از جمله پوشش تلفن همراه در برخی از روستاهای بخش عقدا، حل مشکل واگذاری تلفن ثابت روستایی، پوشش کامل تر تلفن همراه جاده‌ای و ریلی و ... پرداخت و خواستار پیگیری مدیران استان برای حل این مشکلات شد.

در این نشست مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استانداری، مدیرعامل پست بانک و  سرپرست مخابرات منطقه یزد ، نماینده اپراتورها در استان و سایر مدیران حوزه آی سی. تی حضور داشتند.

مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.

۷۵۴۴ / ۲۰۴۷ 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =