هشت طرح در اردستان افتتاح و کلنگ‌زنی شد

کاشان- ایرنا- هشت طرح عمران روستایی در بخش مرکزی اردستان با ارزش بیش از ۱۲ میلیارد ریال روز یکشنبه در آیینی به مناسبت هفته دولت مورد بهره‌برداری قرار گرفت و عملیات اجرایی یک طرح مسکونی نیز آغاز شد.

فرماندار اردستان در آیین بهره‌برداری از این طرح‌ها، محل تامین هزینه‌های اجرایی را اعتبارهای دهیاری‌ها، ارزش افزوده و با قیر یارانه‌ای برشمرد و بیان کرد: این طرح‌ها شامل زیرسازی، جدول‌گذاری، موزائیک فرش پیاده‌رو و آسفالت است که با هدف بهسازی و رونق روستاها انجام شد.

حمیدرضا تاملی، به آغاز عملیات ساخت ۳۵ واحد مسکونی در روستای ونین در دهستان کچو اردستان اشاره کرد و افزود: هریک از این واحدها در زمینی به مساحت ۲۰۰ مترمربع و زیربنای ۱۲۰ مترمربع خواهد بود.

وی تشریح کرد: هزینه هر واحد مسکونی یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال برآورد شده که ۷۰۰ میلیون ریال آن تسهیلات بلاعوض و کم‌بهره بوده و سایر مبلغ با مشارکت متقاضیان تامین و به مدت ۱۸ ماه از سوی بنیاد مسکن ساخته می‌شود.

فرماندار اردستان اضافه کرد: بخشداری مهاباد نیز در این هفته راه‌اندازی خواهد شد که نقش مهمی در ارتقای تقسیمات و زیرساخت های اداری شهرستان خواهد داشت.

وی همچنین با ابراز امیدواری نسبت به تعامل و همدلی موجود در اردستان، از افزایش اعتبارهای تملک دارایی‌های این شهرستان خبر داد و گفت: ۲۱۰ میلیارد ریال مجموع اعتبار امسال بوده که بر اساس اولویت‌ها و دستورالعمل بودجه برای طرح‌های آموزش و پرورش، فنی و حرفه‌ای، آب آشامیدنی و کشاورزی، مسائل فرهنگی و شهرداری‌ها به میزان ۶۰ درصد اختصاص داده شده است.

تاملی در ادامه به مشکلات پیش آمده پس از خروج آمریکا از برجام و تشدید تحریم‌ها و مشکلات ارزی اظهار داشت: همه دولتمردان به ویژه رییس جمهوری در یک سال گذشته سخت‌ترین فشارها را تحمل کرده و با پشتیبانی مردم و رهبری فرزانه انقلاب توانستند امور کشور را به پیش برده و توطئه دشمن را بی‌اثر کنند.

وی با گرامی‌داشت یاد شهدای دولت و قدردانی از تلاش فعالان رسانه‌ای در بازتاب رویدادها و خدمات مسوولان تاکید کرد: توفیق خدمت به مردم و جامعه اسلامی هدیه‌ای الهی است که به کارکنان اعطا شده اما نباید اقدام‌های صورت گرفته در این شرایط سخت را با دیگر سال‌ها مقایسه کنیم.

فرماندار اردستان در مورد راه‌اندازی دهکده لجستیک نیز تصریح کرد: مطالعات انجام شده از سوی دانشگاه اصفهان به عنوان مشاور طرح، منطقه‌ای شامل جنوب اردستان و شرق اصفهان را مشخص کرده که این مسوولان این شهرستان آماده واگذاری زمین مورد نیاز هستند.

به گفته وی، هفته دولت امسال تعداد ۶۰ طرح عمرانی و تعدادی طرح خدماتی با ارزش بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال در شهرستان اردستان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

شهرستان ۴۲ هزار نفری اردستان در فاصله نزدیک به ۱۱۸ کیلومتری شمال‌شرقی اصفهان واقع است.

۷۴۳۱/۸۱۲۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =